Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Válka Alzákových: U rozvodu tajemného miliardáře se řeší ošklivé podezření z nevěr

Miliardový rozvod.
Zdroj: Youtube, koláž eXtra.cz
Miliardový rozvod

Majitel společnosti Alza.cz, Aleš Zavoral, patří mezi nejbohatší, ale zároveň nejtajemnější miliardáře Česka. Zpráva o tom, že se po letech rozvádí s manželkou Lidijí Zavoralovou, však vyvolala mediální smršť. V pátek se konalo soudní stání, na němž podle informací webu INFO.cz zazněla slova o obvinění z nevěry nebo výčitky z dlouhodobého ponižování. Vyšlo na povrch také to, kam a jak často jezdil pár na dovolené.

Podnikatel a zakladatel e-shopu Alza.cz Aleš Zavoral žil se svou ženou Lidijí více než deset let a spolu vychovávali čtyři děti. Lidija se s tehdy budoucím manželem seznámila v roce 2010 ve svých 29 letech, když pracovala pro jednu z firem, které jsou obchodními partnery Alzy. Jenže nyní je jejich vztahu konec a v pátek 11. června se uskutečnilo soudní jednání. Soud měl rozhodnout o případném přiznání výživného manželce, jednání však bylo odročeno.

Lidije Zavoralová si u soudu stěžovala na svou finanční situaci, kterou coby úspěšná podnikatelka žijící po boku miliardáře měla. „Ano, měla jsem sice neomezenou kreditní kartu. A manžel mě nabádal, abych si na ni kupovala drahé boty, oděvy. Já jsem ale chtěla místo toho dostávat zaplaceno za svou práci pro Alzu, kde jsem pracovala jako koučka manažerů. Šlo mi o to mít své vlastní peníze – ne být závislá na libovůli manžela, který mi podle nálady a toho, jak jsem se chovala, měnil výdajové limity,“ nechala se slyšet podle webu INFO.cz.

Jeho manželka finančně nestrádala

Pro Alzu měla vykonat práci v hodnotě až 50 milionů korun, jenže zaplaceno dostala jen milion a půl. U soudu se místo Aleše Zavorala objevila jeho právní zástupkyně, která jakékoliv nesrovnalosti ihned odmítla. Všechny zaslané faktury prý byly řádně proplacené.

Bývalá manželka dvanáctého nejbohatšího Čecha podle Forbesu Zavorala podle právní zástupkyně nijak finančně nestrádala.Žalobkyni nebyla upírána žádná životní úroveň, naopak ve svých podáních dokládá, že létala soukromým letadlem,“ vysvětlila právní zástupkyně Aleše Zavorala.

Detaily z rodinného života

U soudu Zavoralová popsala i řadu bizarních situací, k nimž mělo často docházet které ukazovaly finanční nevyváženost jejich vztahu. V roce 2015 jí prý bylo úřady odmítnuté vízum do Velké Británie, protože neměla na účtu dostatek finančních prostředků. Já jsem tehdy jako manželka jednoho z největších českých miliardářů seděla v autě za tři miliony a vůbec jsem nechápala, jak se do takové situace můžu dostat,“ uvedla Zavoralová u soudu.

U soudu mimojiné zazněly i některé detaily z života miliardového páru. Na dovolené měl pár vyrazit průměrně i desetkrát ročně a rozhodně se nejednalo o žádné skromné cesty. Dovolenkové destinace čítaly místa jako Seychely, Monako, Maledivy, Balkán, Paříž nebo Lanzarote.

Podezření z nevěry

Zavoralová u soudu probrala i svou zálibu v tenisu. Ten hrála až 25krát za měsíc. „Měla jsem celkem tři tenisové trenéry, nicméně manžel postupně pojal podezření, že s nimi udržuji milostný poměr. Proto jsem je musela potupně oslovit, aby mi čestně podepsali, že je to nesmysl,“ uvedla.

Kromě toho Zavoralová odhalila i svůj aktuální soukromý život. Během konce manželství s miliardářem si totiž pronajala útěkový byt v Holešovicích, za nějž musela měsíčně platit 26 tisíc korun. Když se s novým partnerem přestěhovali do Podolí, i zde musí platit podobné peníze.Poslední tři měsíce nemám žádný pravidelný příjem – vlastně mě živí přítel. I právníka mám ex offo,“ přiblížila Zavoralová, která podle svých slov přišla k soudu v šatech za 120 korun.

Právní zástupkyně Aleše Zavorala zpochybňuje nárok na peníze. „Je nepřijatelné, aby žalovaný takto živil novou rodinu žalobkyně bez dalšího,“ řekla. Soud dnes navíc potvrdil, že k rozvodu manželství došlo letos 27. ledna. Jednání o případném přiznání výživného pro manželku, která pro sebe nyní požaduje 180 tisíc korun měsíčně, je odročeno na červenec.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy