Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Valium, alkohol a úplatky: Největší skandály v historii Zlatých glóbů

Zdroj: profimedia.cz
SKANDÁLY
Zlaté glóby 2021 jsou za dveřmi. Tato cena se uděluje už od roku 1944. Za tu dobu se odehrálo mnoho kontroverzí, skandálů a trapasů, na které se vzpomíná doteď. Na ty nejlepší z nich se podíváme v našem přehledu.

Vítězové na toaletě

Možná byste čekali, že si nominovaní načasují svoji čurpauzu na dobu, kdy se nebude vyhlašovat jejich kategorie. K tomuto faux pas už ovšem dvakrát došlo. Poprvé v roce 1998, kdy Christine Lahti vyhrála Zlatý glóbus za Nemocnici Chicago Hope. Jak prohlásila, její jméno ohlásili ve chvíli, kdy splachovala na záchodě. Podruhé nastala tato trapná situace o tři roky později, tentokrát byla obětí špatného načasování Renée Zellweger

Alkohol na scéně

Zlaté glóby jsou známé svou uvolněnou atmosférou plnou alkoholu. Některé hvězdy to ovšem krapet přeženou. V roce 2001 předávala legendární herečka Elizabeth Taylor cenu za nejlepší drama. Na pódiu se ovšem objevila v poněkud podroušeném stavu. Ještě před oznámením nominovaných roztrhla obálku s výhercem a nominované přečetla až poté, co ji zastavilo publikum a její partner Dick Clark. Zbytek času strávila nekoherentním blábolením.

Jack Nicholson v rauši

Poté, co Jack Nicholson vyhrál Zlatý glóbus za film O Schmidtovi, pronesl nejuvolněnější řeč celého večera. Nejprve byl překvapený, že byl nominovaný v kategorii drama, protože si myslel, že točil komedii. Pak si nějakou dobu dělal legraci ze svých kolegů a svou řeč zakončil prohlášením, že si před udílením cen vzal valium.

Úplatky na Zlatých glóbech

Jednou z častých kontroverzí, spojených se Zlatými glóby, je podezření, že se dají "koupit". Nejkřiklavější případ se stal v roce 1982, kdy herečka Pia Zadora získala ocenění za nejlepší novou hvězdu. Téměř nikdo ji neznal, stejně jako její film Butterfly téměř nikdo neviděl. Jejím manželem byl ovšem milionář, který jí zaplatil billboardy na Sunset Boulevardu, fotky v časopisu Playboy a pro členy HFPS, která uděluje Glóby, pořádal party na své jachtě. Stejná kontroverze se opakovala v roce 2010 s filmem Cizinec, který kritici ztrhali, a přesto byl nominován na několik cen.

Zlaté glóby Jennifer Lopez

Když v roce 2015 předávali Jennifer Lopez a Jeremymu Rennerovi cenu za nejlepší minisérii, neodpustil si Renner žert na účet své kolegyně, která měla výrazný výstřih. "Mám tu obálku otevřít? Mám nehty," řekla herečka. "Máš taky glóby," odpověděl pohotově Renner. Publikum lapalo po dechu, ale latinskoamerická hvězda to přešla smíchem.

Ricky Gervais

Populární britský komik Ricky Gervais uváděl Zlaté glóby už pětkrát a každý jeho úvodní monolog byl k přítomným celebritám brutálnější než ten předchozí. Vrcholem byl loňský rok, kdy označoval přítomné za pedofily, neschopy a poradil jim, ať si vezmou svou malou cenu, poděkují Bohu a táhnou do řiti. Jeho nejlepší věta za celý večer? "Bird Box je film, ve kterém lidé předstírají, že nic nevidí, aby přežili. Trochu jako pracovat pro Harveye Weinsteina Ouch."

Související články

Další články