Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Válet se v horké vaně už můžete bez výčitek: Spálíte při tom kalorií jako za půl hodiny chůze!

Válejte se ve vaně a zhubnete.
Zdroj: Profimedia
Nedávný výzkum vědců z univerzity v Loughborough přišel s neuvěřitelnými výsledky. Pokud strávíte delší čas v horké vaně s teplotou přibližně 40 stupňů, vaše tělo spálí až 130 kalorií, což je zhruba stejně, jako kdybyste šli na třicetiminutovou procházku. Odpověď na otázku, zda dáte přednost chůzi nebo vaně, je pak poměrně jednoduchá.

Výzkum se vědcům z loughborouské univerzity opravdu povedl a potěší nemálo lidí. Při delší koupeli v horké vaně totiž můžete spálit až přes stovku kalorií. Voda by měla mít přibližně 40 °C. Celkem čtrnáct lidí se nechalo dobrovolně otestovat. Nejdříve každý jednotlivec jezdil hodinu na kole. Následně si dal vanu ve stejné délce. Cyklistika sice zabrala více, ale kalorie, které spálíte ve vaně, také nejsou zanedbatelné. Dolů jde až 130 kalorií, píše Daily Mail.

Stejné množství, tedy kolem 130 kalorií spálíte, když půjdete na třicetiminutovou procházku.

Trik tkví v ohřevu těla. Ten je bez debat pro zdraví prospěšný. Ve Finsku léčebné procesy na bázi tepla provozují často. Pacienti tam ale místo horké vody sedí v saunách. Teplo mimo jiné zamezuje zánětům a pomáhá léčit kardiovaskulární onemocnění.

Související články

Další články