Valerii Kvasničkovou měla v opatrovnictví její babička. Ta skončila ve vazbě. Kriminalisté věří, že žena jim vysvětlí, kde se dívka momentálně nachází. Babička ale zatím není schopná vysvětlit, co se s dívkou stalo.

„Po včerejší medializaci případu jsme obdrželi pouze jeden poznatek, který kriminalisté prověřují. Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by přispěl k vypátrání hledané dívky. Opět tedy žádáme, aby se nám ozvali lidé, kteří mají o Valerii jakékoliv informace. Může se jednat o informace, které by pomohly zmapovat její život nebo život její babičky. Například kam chodily na hřiště, nakupovat, ke komu chodily na návštěvy, s kým se stýkaly, jestli vyhledávaly kontakt ve své komunitě a podobně,“ uvedl ve středu policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle informací redakce eXtra.cz kriminalisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi.

Dívka může být například u příbuzných v zahraničí.

Ve hře je i varianta, že Valerii se něco přihodilo a babičce již neslouží paměť a nedokáže si nyní vzpomenout na události z minulých týdnů.

Třetí variantou, se kterou kriminalisté pracují, je obchodování s dětmi. „Nevím, jaké babička měla návyky. Jestli tu holčičku vůbec hlídala. Těch možností je celá řada. Může se jednat i o obchod s dětmi. K případu se musí vyjádřit Ministerstvo práce a sociálních věcí, pod které spadají orgány sociálně-právní ochrany dětí,“ uvedla pro eXtra.cz ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. Podle ní je nepochopitelné, že dívku tak dlouho nikdo nepostrádal.

V ulici, kde dívka s babičkou bydlela, se také spekuluje o kšeftu s dětmi. „Několik dní tady pátrala kriminálka. Mluví se o tom, že děvčátko prodali. Byli to bezproblémoví lidé, kteří na sebe nijak neupozorňovali,“ řekla redaktorům eXtra.cz obsluha z hospody, která sousedí s domem, kde malá Valerie s babičkou bydlela.

Valerie Kvasničková měří asi 120 centimetrů, má černohnědé vlasy a hnědé oči. Na levém obočí má jizvu. Zveřejněná fotka byla pořízena před dvěma lety, novější neexistuje. Všechny, kdo by o dívce mohli mít nějaké informace, policisté prosí, aby zavolali na linku 158.