Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Valentýnku (4) poslal lékař z nemocnice v Ostravě domů: Skončila v sanitce v ohrožení života

Zdroj: Profimedia.cz
pochybení
Otřesné chvíle prožívají rodiče Valentýnky (4). Tu maminka vzala v pondělí na pohotovost v Ostravě, protože měla vysoké horečky a zvracela. Podle nevlastního otce lékař Valentýnku po vyšetření poslal domů s tvrzením, že je zdravá, jen za pouhou hodinu ji ale odvážela sanitka v ohrožení života a dívenka nyní leží na kapačkách.

Malá Valentýnka byla v pondělí venku s maminkou, udělalo se jí ale velmi zle a z obyčejného dne se velmi rychle staly chvíle hrůzy. „Volala mi přítelkyně, že malá musí rychle do nemocnice,“ řekl pro tn.cz otčím Valentýnky pan Karel. „Ptal jsem se, co se děje. Odpověděla, že dcera má čtyřicítky a zvrací,“ uvedl.

Holčička proto byla urychleně převezena do Městské nemocnice Ostrava Fifejdy. „V čekárně bylo několik dalších rodičů s dětmi. Řekl jsem, že počkám venku. Asi po deseti minutách mi přítelkyně napsala, že malá pozvracela čekárnu,“ uvádí pan Karel. „Po dalších deseti minutách šly dovnitř. Potom mi přítelkyně řekla, že pan doktor se jí zeptal, co se děje. Řekla mu, že Valentýnka má horečky a třikrát zvracela, plus teď v čekárně a že má divné záškuby nohou. Pan doktor se na dítě podíval, řekl, ať otevře pusu, předepsal jí prášky a poslal domů. A to bylo všechno. Nezměřil jí teplotu, neudělal žádné další vyšetření. Řekl, že se mu zdá v pořádku a že může jít domů,“ dodal.

Dívčin stav se doma ale velmi zhoršil. „Přítelkyně měla důvěru v doktora. Pak jsme přišli domů, kde dala Valentýně okamžitě tabletku. Asi za hodinu a pár minut se musela volat rychle záchranka, protože stav se zhoršil. Teplota vyletěla ještě o jeden stupeň, takže na 41, zase zvracení, zase křeče v nohou. V těch zvratkách navíc byla krev,“ popsal otčím holčičky hrůzné chvíle. „Nejdřív přijela první záchranka, 112 pak poslala druhou záchranku. Sami záchranáři, když viděli lékařskou zprávu, kroutili hlavou, že není normální odbýt malé dítě v takovém stavu. Odvezli ji do Vítkovické nemocnice, kde se i doktorka divila, proč ji důkladně nezkontrolovali, neudělali odběry a nezměřili teplotu. No a kvůli tomu zůstala na JIPce na kapačkách,“ řekl pan Karel s tím, že Valentýnka je nyní na kapačkách a lékaři mají podezření na vážnou infekci.

Maminka holčičky potvrdila, že situace se odehrála tak, jak její přítel popsal. „Na Fifejdách ji řádně neošetřili, neodebrali krev. Jen se jí podíval do krku a poslal nás domů. Po hodině se dceři zhoršil stav. Převezli nás do Vítkovické nemocnice, kde teď leží na dětské JIP. Momentálně jsem s ní v nemocnici,“ napsala serveru tn.cz v SMS zprávě.

Valentýnka má být nyní hospitalizována na jednotce intenzivní péče ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Městská nemocnice Ostrava Fifejdy se k případu odmítá vyjádřit. „Pokud zákonní zástupci pacienta požadují oficiální stanovisko a řešení situace, jsou vyzváni k tomu, aby kontaktovali nemocničního ombudsmana. Na tuto výzvu doposud zákonní zástupci pacientky nereagovali. V tomto případě platí, že jsme nebyli zproštěni mlčenlivosti zákonným zástupcem, ani jsme neobdrželi žádnou oficiální stížnost s podpisy zákonných zástupců. Nemůžeme se proto blíže k této informaci vyjádřit,“ sdělila tn.cz mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

Související články

Další články