Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Valašsko terorizuje medvěd! Zabíjí ovce, kudy chodí, a přibližuje se k lidem

+ Další fotografie
Na Valašsku asi moc radost nemají. Potuluje se tam totiž medvěd, který zabil už dvě desítky ovcí a povalil několik včelínů. Podle odborníků se chová zvláštně, jelikož se pohybuje v blízkosti lidí. Obyvatelé tamního kraje děsí. O medvěda ale podle zlínského hejtmana Jiřího Čunka nikdo nejeví zájem.

O aktuální medvědí situaci na Valašsku informoval zlínský hejtman Jiří Čunek na setkání s novináři. Čunek tvrdí, že kraj nechce medvěda odchytnout, protože by ho neměl pak kam umístit. Na odstřelu chce spolupracovat s policií, která by medvěda našla pomocí termovize. Poté by jej zpracovali myslivci. Aby mohl být odstřelen, je ale potřeba povolení od krajského odboru životního prostředí.

Dle odborníků se šelma chová zvláštně, jelikož není plachá a pohybuje se v blízkosti lidí. Medvěd povalil několik včelínů a usmrtil už před dvacet ovcí. „Není varianta, že by mohl skončit jinak než usmrcený,“ tvrdí Čunek, který o povolení požádal.

Na Valašsku se medvěd toulá už od září. Starostové obcí se ho snažili odehnat petardami, ale to není konečné řešení. Už ve čtvrtek umístili ochránci přírody na Vsetínsku speciální odchytovou klec.

Související články

Další články