Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Václav Vydra o rajcovním dárku pro Jiřího Menzela: Bylo to možná trapnější než vtipnější, přiznává herec

+ Další 2 fotografie

Herce Václava Vydru pojilo s Jiřím Menzelem letité přátelství, přesto ho nikdy neobsadil do žádného ze svých filmů. Rád vzpomíná na to, čím režiséra přiváděl k šílenství. „Menzelovi jsme s Preissem dali k dvaašedesátým narozeninám striptérku. To bylo hodně vtipný. Bylo to možná trapnější než vtipnější," prozradil mimo jiné Vydra v talk show 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima.

Václav Vydra měl k Jiřímu Menzelovi blízko. Přátelili se dlouhá léta. Přesto ho však známý režisér ani do jednoho ze svých filmů neobsadil. „Měl jsem hrát hlavní postavu ve filmu Vesničko má středisková, ale našli většího blbce. Menzel mi to jednou řekl, do té doby jsem to vůbec nevěděl. Dělali jsme spolu hodně divadelních her, ale do filmu mě nikdy neobsadil.

Když jsme spolu nazkoušeli první komedii, řekl, že už se mnou nikdy nic dělat nebude, že chodím pozdě a že na to nemá nervy. A za dva měsíce mi dal roli v divadle Karla Heřmánka Blbec k večeři. Asi ve mně viděl jiný kvality. Ale já jsem nechodil pozdě, já jsem chodil na poslední chvíli. Zvyknul si na to. Jako většina lidí v divadle,“ vzpomínal na legendu české divadelní a filmové režie Vydra v rozhovoru s Honzou Dědkem v rámci pořadu 7 pádů.

Jirka se pomalu zasouval do křesla

Menzela si vážil, ale neváhal ho ani provokovat. „Menzelovi jsme s Preissem dali k dvaašedesátým narozeninám striptérku. To bylo hodně vtipný. Bylo to možná trapnější než vtipnější. Napadlo nás, že to bude trošku šoking. Shodli jsme se na tom, že to bude vtipný, sehnali jsme striptérku, domluvili jsme, že přijde po představení. Jirku jsme posadili do první řady vinohradského divadla. Dívka přišla na jeviště, začala své představení a Jirka se pomalu zasouval do toho křesla. A trvalo to dlouho. A my jsme s Viktorem Preissem seděli v poslední řadě a trošku jsme se styděli," prozradil v talk show Honzy Dědka, kterou můžete sledovat dnes od 20.15 na Primě.

Příští rok to ale Vydra napravil a uspořádal na jevišti vinohradského divadla dortovou bitvu. "To Jirka miloval. Padesát harlekýnů a osazenstvo hry, která se tenkrát hrála, jsme se seřadili na jevišti, měli jsme bílé pláště a plavecké brýle a začalo to. Udortovali jsme se tam. To mělo velký úspěch, ale tu šlehačku z uší nejde dostat ven. To byl můj poslední dárek k jeho narozeninám, pak už jsem mu vždycky jen potřásl rukou. Pak už jsme stárli,“ vypráví Vydra.

Oscarový režisér zemřel ve věku 82 let. O skonu filmové legendy informovala milující manželka Olga, která do nebe poslala dojemný vzkaz. "Jiřinko, děkuji za každý den, který jsem mohla být s tebou. Bylo to výjimečné. Děkuji i za ty těžké poslední 3 roky. Stále jsi mi pomáhal," napsala slzící Olga tehdy na Facebook.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy