Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Václav Vorlíček změnil GENIÁLNÍM HUMOREM český film: Tohle je 10 jeho NEJ děl!

Václav Vorlíček změnil GENIÁLNÍM HUMOREM český film: Tohle je 10 jeho NEJ děl!
Zdroj: archiv
+ Dalších 25 fotografií
galerie
Smrt režiséra Václava Vorlíčka znamená pro český národ obrovskou ztrátu. Tento režisérský génius má na kontě tolik úspěšných a legendárních filmů, že se mu málokdo může vyrovnat. Téměř každý jeho snímek zlidověl a diváci si bez jeho pohádek už nedokáží především vánoční čas představit. Připomeňme si jeho nejúspěšnější a nejoblíbenější snímky, které se nesmazatelně zapsaly do české kinematografie.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Pohádka, která se stala neodmyslitelnou součástí Vánoc nás všech. Režisér Václav Vorlíček pojal postavu Popelky zcela odlišně, než jak ji lidé znali z knížek. Vorlíčkova Popelka byla energická a vzpurná dívka, která prince provokuje a oplývá mnoha mužskými dovednostmi.

Arabela (1980)

Dalším skvostem ve výčtu Vorlíčkových děl je i pohádkový seriál Arabela, ve kterém režisér propojil říši lidí s říší pohádek. Už téměř čtyři desetiletí se diváci bez rozdílu věku rádi a s nostalgií vrací k této kouzelné seriálové pohádce s nezapomenutelnou úvodní znělkou.

Dívka na koštěti (1971)

Komedie o mladé čarodějnici, kde je vidět typický rukopis Václava Vorlíčka. Mladiství hrdinové se skamarádí s dívkou ze světa čar a kouzel a vznikne z toho spousta nezapomenutelných scén plných humoru a fantazie. Krásná Petra Černocká je se Saxanou ke své nevoli spojována dodnes. Češi tento film milují.

Pane, vy jste vdova (1970)

Další z klenotů české komediální tvorby Václava Vorlíčka je tato bláznivá veselohra s prvky sci-fi. Film plný odzbrojujících scén, u kterých se divák od srdce zasměje, patří k těm nejúspěšnějším Vorlíčkovým počinům.

Jak se budí princezny (1977)

Další divácky úspěšný pohádkový trhák, na který se rádi podíváme při každé příležitosti. Z tohoto pojetí příběhu o Šípkové Růžence dýchá ta správná pohádková atmosféra. Václavu Vorlíčkovi se opět podařilo natočit pohádku, která se dnes řadí k legendám české pohádkové kinematografie.

Což takhle dát si špenát (1977)

K dalším úspěšným komediím Václava Vorlíčka patří česká klasika Což takhle dát si špenát. Snímek plný krkolomných a absurdních zápletek, záměn a zmatků patří přesně k těm filmům, na které se můžete dívat pořád dokola a nikdy vás neomrzí.

Létající Čestmír (1983)

Dnes už nostalgická vzpomínka na dávné časy. Sci-fi seriál s obtloustlým chlapečkem Čestmírem a nadpřirozenými jevy natočil Václav Vorlíček na začátku osmdesátých let. Bravurně zde skloubil fantasy, které zaujme děti i dospělé.

Princ a Večernice (1978)

Dnes už klasická pohádka, která také nesmí chybět na vánočním programu televizí. Mystická a tajemná atmosféra dělá z této pohádky jednu z nejlepších, jaké kdy byly natočeny. Václav Vorlíček zde prince pojal jako mírně sarkastického sympatického hrdinu. O uvěřitelnosti Mrakomora nemluvě.

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Nezapomenutelná česká komedie s Libuškou Šafránkovou a Jaromírem Hanzlíkem v hlavních rolích. Ve filmu je spousta vtipných scén a divákovi ujíždějí koutky takřka od začátku až do konce. Neotřelý příběh, skvěle vymyšlený děj a hlášky, které už dnes zlidověly - to je další z úspěšných Vorlíčkových počinů.

Kouzelný měšec (1996)

Pohádka z devadesátých let, která nepostrádá sympatické hlavní hrdiny, skvělý děj, pravou pohádkovou atmosféru, humor i povedenou hudbu. Opět povedená pohádka, která zlidověla a patří k těm nejoblíbenějším u nás.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy