Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Václav Postránecký by slavil 76. narozeniny: Poslední sen se mu nikdy nesplnil

+ Dalších 17 fotografií
Smutné!
Kerholec z Cirkusu Humberto, Přemek Tvaroh ze seriálu Byl jednou jeden dům nebo Michal Adámek v komedii století S tebou mě baví svět. Na osudné role Václava Postráneckého (†75), který letos v květnu podlehl zákeřné rakovině, Češi nikdy nezapomenou. Jeden sen si ale před smrtí splnit už nestihl...

Václav Postránecký (†75) by dnes oslavil 76. narozeniny. Narodil se 8. září 1943 v Praze a herectví se ochotnicky věnoval už od dětství. Tehdy ještě netušil, že bude jeho jméno ve filmovém světě jedním z nejzvučnějších.

Od Přemka Tvaroha ze seriálu Byl jednou jeden dům se přes dirigenta Michala ve S tebou mě baví svět propracoval až k novodobější komedii Jak se krotí krokodýli. Dohromady si Postránecký zahrál asi ve 170 filmech.

Ten úplně poslední už bohužel dotočit nestihl, i když si to moc přál. „Vlastně pořád spím. Nejsem člověk, který potřebuje rozptýlení. Je ale pravda, že bych se rád objevil ještě v Bobulích, je to takové moje poslední přání,“ svěřil herec listu Aha! z nemocničního lůž­ka.

Na mysli měl třetí pokračování oblíbené vinařské komedie, která jde do kin v březnu příštího roku. Postránecký původně ztvárňoval hlavní roli. Zdravotní stav už mu natáčet neumožnil, stihl ale namluvit několik vět, jež ve filmu zazní.

Po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou Václav Postránecký naposledy vydechl 7. května 2019. Dva pohřby se konaly o osm dní později, jeden v Národním divadle, druhý jen pro rodinu a blízké v krematoriu v pražských Strašnicích.

Mohlo by vás zajímat

Další články