Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Václav Postránecký by oslavil 77. narozeniny: Dojemný vzkaz na náhrobku vhání slzy do očí

Místo posledního odpočinku Václava Postráneckého.
Zdroj: koláž eXtra.cz/se souhlasem FTV Prima
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
výročí
Od smrti legendárního herce Václava Postráneckého (†75) uběhl už téměř rok a půl. Hvězda českých komedií, která by dnes oslavila 77. narozeniny, ale zůstává v srdcích tisíců fanoušků i nadále. Vynikající herec je pochován hned vedle budovy strašnického krematoria. Při pohledu na náhrobek se dodnes nejen rodinným příslušníkům derou slzy do očí.

Václav Postránecký, který zemřel loni v květnu na následky onkologického onemocnění, vynikal svým hereckým talentem už od mládí. Nezapomenutelná je jeho role dirigenta Michala v nesmrtelné komedii S tebou mě baví svět. A právě název filmu si Postráneckého rodina přála vyrýt do mramoru na náhrobní desku. "S tebou nás bavil svět," stojí stručně a výstižně vedle hercovy vyryté podobizny.

Nechybí anděl a živé květiny

Reportér eXtra.cz se do strašnického krematoria při příležitosti hercových nedožitých 77. narozenin vydal, aby zjistil, jak to na místě, kde herec naposledy spočinul, nyní vypadá. Hrob Václava Postráneckého se nachází hned vedle budovy krematoria. Na hrobě, kterému dominuje hercova podobizna s dojemným vzkazem na náhrobku, nechybí čerstvé chryzantémy, věnec z umělých květin, soška anděla a několik svíček.

3Bobule už nestihl natočit

Václav Postránecký podlehl 7. května 2019 rakovině. Zemřel v kruhu své rodiny. S legendárním hercem se stovky fanoušků loučily v Národním divadle, rodina pak v úzkém kruhu právě ve strašnickém krematoriu.

Herec, který za svůj život ztvárnil spoustu úžasných rolí, se měl objevit ve třetím pokračování filmu Bobule - 3Bobule. Jeho špatný zdravotní stav už mu to ale bohužel nedovolil, a tak je ke slyšení ve filmu alespoň jeho hlas. V posledních letech hrál i v seriálech a moderoval Receptář. Až do jeho posledních dní se o něho s láskou starala manželka Helena.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy