Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Václav Neckář a následky mrtvice: Bojí se, že spadne, bolestí ho má zbavit lektvar, říká bratr

Václav Neckář na křtu CD Petra Baťka.
Zdroj: Martin Procházka/Extra.cz
+ Další 3 fotografie
ZDRAVÍ

Národ se v poslední době opakovaně strachuje o své hudební idoly. Do hledáčku médií se nedávno dostal i Václav Neckář (78), který po pádu musel zrušit vystoupení. Jak na tom je? „Je to nepříjemné. Má pocit, že každou chvíli upadne,“ prozradil eXtra.cz jeho bratr Jan (73).

Václav Neckář: Nové následky mrtvice po 20 letech

Jak již dříve uvedl Blesk, několika generacemi posluchačů oblíbený zpěvák Václav Neckář, který před 20 lety prodělal těžkou mozkovou mrtvici a od té doby srdnatě bojuje s horší mluvou, má křeče v palci pravé nohy, které mu ztěžují chůzi i stání. Musel proto zrušit dvě vystoupení.

„Dokonce se stalo, že upadl, musíme být opatrní,“ sdělil serveru TN.cz jeho bratr Jan.

Ten nyní pro eXtra.cz přidal podrobnosti.

„Bratr už je v pořádku. V sobotu už hrajeme v Moravském Krumlově a v neděli máme další koncert,“ sdělil.

Zachránit ho má lektvar

Vašek má zkrátka občas potíže s chůzí. Je to pozůstatek mozkové mrtvice, v podstatě jde o neurologickou záležitost. Chodí na rehabilitace, kde se snaží rozpohybovat. A dávají mu nějaký lektvar, tak snad všechno bude v pořádku,“ uvedl pro eXtra.cz Jan Neckář.

„Je to nepříjemné. Má pocit, že každou chvíli upadne,“ vysvětluje potíž s hybností bratra Jan.

„Hůlku zatím nosit nemusí. Na koncertech to je v zákulisí někdy jako překážková dráha, takže když je přístup složitější, pomáhám mu,“ vysvětluje.

Hospitalizace

Není to poprvé, co se v poslední době řeší zdraví Václava Neckáře.

Nedávno byl v nemocnici na běžném vyšetření. Protože jen potřebovali do druhého dne udělat nějaké testy, nechali si ho tam přes noc. Někdo ho viděl a myslel si, že je hospitalizovaný. Zrovna tam v tu dobu ležela Marta Kubišová, takže si krátce popovídali,“ popisuje Jan.

„Doufejme, že ještě něco odehrajeme. Jak říká Miloš Skalka, stáří je potupné. Tělo se už ozývá. Ale řada lidí je na tom mnohem hůř,“ dodává smířeně.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy