Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Václav Marhoul slaví další úspěch: Nabarvené ptáče je v nominacích na Oscara

Václav Marhoul slaví další úspěch: Nabarvené ptáče je v nominacích na Oscara
Zdroj: YouTube
+ Další 2 fotografie
Oscar
České filmy prorazily do světa. Americká filmová akademie zařadila do užšího výběru nominací na Oscary dva české snímky. Do kategorie mezinárodní hraný film bylo vybráno drama Nabarvené ptáče a krátkometrážní snímek Dcera se prosadil v kategorii krátký animovaný film.

Americká filmová akademie si vybrala dva snímky z české tvorby, které byly zařazeny do užšího výběru nominací na Oscary

Prvním snímkem je krátkometrážní film Dcera od studentky pražské FAMU Darii Kaščejevové. Dcera se objevuje v nominacích kategorie krátký animovaný film. Režisérka Daria za svou tvorbu získala už několik ocenění. Na festivalu ve francouzském Annecy získala nejvyšší ocenění Křišťál a 8. září obdržela cenu za nejlepší film na festivalu Fantoche ve Švýcarsku.

Druhým nominovaným filmem je Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula Obdržel nominaci v kategorii International Feature Film, což znamená mezinárodní hraný film. Do užšího výběru deseti snímků se dostal v konkurenci s 93 filmy.

V samotných oscarových nominacích je pak vždy pět v každé kategorii. Nominace finálního výběru budou vyhlášeny 13. ledna. Slavnostní udílení prestižních cen Oscar se uskuteční 9. února.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy