Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Václav Marhoul slaví další úspěch: Nabarvené ptáče je v nominacích na Oscara

+ Další 2 fotografie
České filmy prorazily do světa. Americká filmová akademie zařadila do užšího výběru nominací na Oscary dva české snímky. Do kategorie mezinárodní hraný film bylo vybráno drama Nabarvené ptáče a krátkometrážní snímek Dcera se prosadil v kategorii krátký animovaný film.

Americká filmová akademie si vybrala dva snímky z české tvorby, které byly zařazeny do užšího výběru nominací na Oscary.

Prvním snímkem je krátkometrážní film Dcera od studentky pražské FAMU Darii Kaščejevové. Dcera se objevuje v nominacích kategorie krátký animovaný film. Režisérka Daria za svou tvorbu získala už několik ocenění. Na festivalu ve francouzském Annecy získala nejvyšší ocenění Křišťál a 8. září obdržela cenu za nejlepší film na festivalu Fantoche ve Švýcarsku.

Druhým nominovaným filmem je Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Obdržel nominaci v kategorii International Feature Film, což znamená mezinárodní hraný film. Do užšího výběru deseti snímků se dostal v konkurenci s 93 filmy.

V samotných oscarových nominacích je pak vždy pět v každé kategorii. Nominace finálního výběru budou vyhlášeny 13. ledna. Slavnostní udílení prestižních cen Oscar se uskuteční 9. února.

Související články

Další články