Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Václav Klaus uctil památku s rouškou na bradě: Hrozí mu mastná pokuta

Václav Klaus uctil památku s rouškou na bradě: Hrozí mu mastná pokuta
Zdroj: Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
17. listopad
Položením květiny pod pamětní desku na Národní třídě uctil výročí 17. listopadu na Národní třídě bývalý prezident Václav Klaus (79). Lidé by podle něj měli vědět, že šlo o zbourání velmi nedemokratického, nefunkčního, ekonomicky neprosperujícího systému a že země vykročila na cestu ke svobodě, trhu a prosperitě. Bývalý prezident však nevychytal, že nechal roušku staženou na bradě.

"Myslím, že těch 31 let, zejména jejich první část, bylo ideálním obdobím, které jsme tady za celé století asi neměli," řekl. Dodal ale, že je smutné, že dnešní doba tu minulost bohužel v mnohém připomíná. "Jsme svědky nového zastrašování lidí, nového znejišťování lidí, rozmáhá se cenzura, rozmáhá se znova strach a vzájemné podezírání, zase je vynucována jedna jediná pravda. To jsou nákroky k systému, který jsme už tady jednou prožili," řekl Václav Klaus

Bývalý prezident dostane zřejmě pokutu

K tomu, že neměl roušku přes ústa a nos, dodal, že není možné přijímat bez diskuse veškeré chaotické vládní příkazy a zákazy. "To můžou udělat jenom lidi, kteří se bojí svobody," uvedl.

"Policisté na Národní třídě zadokumentovali několik osob, které neměly zakryté dýchací cesty. Mezi nimi byla i jedna veřejně známá osoba. Toto možné přestupkové jednání oznámíme správnímu orgánu," stojí v dalším tweetu Policie ČR.

Související články

Další články