Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V zákulisí filmu Harry Potter a Kámen mudrců: 12 fotografií, které ukazují, jak vznikala magie

V zákulisí filmu Harry Potter a Kámen mudrců: 12 fotografií, které ukazují, jak vznikala magie
Zdroj: 2001 Warner Bros.
+ Dalších 8 fotografií
za scénou
Je tomu už 19 let, co diváci mohli poprvé spatřit film Harry Potter a Kámen mudrců. Magie, která do té doby byla jen v knihách, se ukázala i na filmových plátnech a kouzelnický svět si zamilovali mnozí. Podívejte se, jak to tehdy vypadalo v zákulisí. Dokonce i ti nejmenší herci měli vlastní dubléry.

Před 19 lety způsobila premiéra filmu Harry Potter a Kámen mudrců obrovský poprask. Z prvního snímku z kouzelného světa se stal okamžitě hit a Harryho, Rona i Hermionu si lidé zamilovali. Nadšení byli i fanoušci knih, jež byly filmům předlohou.

Magické trio se v Kameni mudrců utkává s horským trollem, tříhlavým psem a absolvuje nebezpečnou cestu za záchranou kouzelného světa. Režie se ujal Chris Columbus, který režíroval i vánoční snímek Sám doma a moc dobře tak věděl, jak přimět dětské herce k dokonalé spolupráci.

Podle všech zúčastněných bylo natáčení obrovskou zábavou, a to i přesto, že kouzla, která vidí diváci na obrazovkách, pro ně od počátku byla jen dokonalou prací s vizuálními efekty. Plavba na loďkách do Bradavic například vůbec nebyla tak dechberoucí, jak vypadá v televizi.

Kouzelné zákulisí

Podívejte se v galerii na fotografie ze zákulisí filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Uvidíte, jak vypadali dubléři dětských herců, jak vznikal Voldemortův obličej na hlavě jednoho z profesorů a jak tvůrci vytvořili z modrých a zelených pláten dokonalá kouzelná pozadí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy