Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

V Ústí nad Labem pochytali migranty z Afghánistánu: Schovávali se v kamionu se dřevem

V Ústí nad Labem pochytali migranty z Afghánistánu: Schovávali se v kamionu se dřevem
Zdroj: profimedia.cz
uprchlíci a evropa
Strážníci městské policie objevili v neděli v nákladním prostoru kamionu v ústecké části Předlice osm migrantů pocházejících z Afghánistánu. Případ si převzala státní policie, uprchlíky ve věku od 15 do 20 let zadržela, stejně jako řidiče kamionu, v němž se ukrývali. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel ústecké městské policie Jan Novotný.

"Hlídku oslovil řidič jednoho ze zaparkovaných kamionů s tím, že z vnitřní části návěsu jednoho z kamionů se ozývají nějaké zvuky a bouchání," uvedl Novotný. Strážníci proto řidiče dotčeného kamionu původem ze Srbska požádali o vysvětlení. "Hlídce sdělil, že si není vědom, že by se v nákladním prostoru jeho kamionu nacházely nějaké osoby," řekl Novotný.

Do kamionu vlezli v Maďarsku

Strážníci řidiče vyzvali, aby jim zavazadlový prostor ukázal. Při kontrole zjistili, že je poškozená jedna plomba. Poté objevili osm mužů, kteří byli ukryti mezi nákladem dřeva. Řidič údajně o uprchlících nevěděl. Srážníkům řekl, že se do vozidla dostali zřejmě v Maďarsku, kde nechal kamion bez dozoru.

Mluvčí krajské policie Šárka Poláčková dnes v tiskové zprávě uvedla, že muži podle jejich výpovědí nastoupili do kamionu na neznámém místě za pomoci převaděče. Protože cizinci nemohli prokázat svoji totožnost ani oprávnění k pobytu na území České republiky a Evropské unie, byli zajištěni a eskortováni na policejní služebnu k provedení dalších opatření.

"Byli umístěni do policejní cely a bylo s nimi zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění z území členských států Evropské unie," uvedla Poláčková. Dodala, že dnes budou všichni umístěni do zařízení pro zajištění cizinců.

Související články

Další články