Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V ústecké nemocnici na pacientku během vyšetření spadl rentgen. Na následky zranění zemřela!

(ilustrační foto)
Tragédie se odehrála v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem ve čtvrtek odpoledne. Pacientka podstupovala běžné rentgenové vyšetření. Záhy na ženu spadla hlavice rentgenu, která váží několik desítek kilogramů.

I přes bleskovou reakci obsluhy rentgenu a lékařů žena následkům zranění podlehla. Rentgen nemocnice údajně pořídila před 2,5 lety a stroj podléhal pravidelným kontrolám. Poslední kontrola měla proběhnout v červnu.

Případ nyní vyšetřuje kriminální policie. „Na osmdesátiletou pacientku během vyšetření na radiodiagnostickém oddělení spadla část rentgenového přístroje. Vzhledem k tomu, že šetření je v samých začátcích, nemohu sdělit více informací,“ sdělila pro Ústecký deník policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Stroj mohl spadnout z několika příčin. Pochybení mohlo nastat na straně revizního technika, chybě při obsluze stroje či výrobní vadě. Rentgenovým vyšetřením přitom v této nemocnici projde až 150 pacientů denně.

„Tato událost mne skutečně velmi mrzí. Samozřejmě nás budou velmi zajímat všechny podrobnosti toho, co se stalo,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Rybák, který má na starosti krajské zdravotnictví.

Rentgenové oddělení je nyní uzavřené.

Související články

Další články