Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V USA byl zastřelen vědec zkoumající covid-19. Měl na dosah významný objev

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Vražda
V sobotu přišel o život 37letý profesor čínského původu Ping Liou. Působil na Pittsburské univerzitě a byl nalezen mrtev ve svém bytě v Pensylvánii. Jen chvíli poté byl identifikován jeho vrah, tím byl 46letý Chao Ku. Policie jej nalezla bez známek života v jeho autě a podle vyšetřování spáchal sebevraždu. Ping Liou podle univerzity měl na dosah významný objev ohledně covidu-19. Upozornil na to web Novinky.cz.

Ping Liou působil jako profesor na Pittsburské univerzitě a byl tamním výzkumníkem na oddělení Výpočetní a systémové biologie. Vedoucí oddělení, doktorka Ivet Bahar, pro deník Post-Gazette uvedla, že Liou se v poslední době věnoval výzkumu kolem onemocnění covid-19 a prý jeho práce začala "vykazovat velmi zajímavé výsledky".

Staří známí?

Jeho kolegové uvedli, že byl na hraně velmi zajímavých poznatků, které by vedly k porozumění buněčných mechanismů při nákaze novým typem koronaviru. Svou práci bohužel nemohl dokončit, protože ho zavraždil muž jménem Chao Ku. Vyšetřovatelé tvrdí, že se vrah s obětí znal, ale je podle nich předčasné vyvozovat, že by Ping byl zavražděn kvůli výzkumu.

Zastřelil profesora a pak sám sebe

Ping Liou byl v sobotu zastřelen ve svém bytě v Ross Township v Pensylvánii. Vrah jej střelil do hlavy a také do krku a hrudi. Poté se vrátil do svého vozidla, které nechal stát zhruba 100 metrů od bytu, a zastřelil sám sebe. Manželka zavražděného profesora nebyla v tu chvíli doma.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy