Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

V USA se připravují na nejhorší: Zatímco Češi skupují mouku, Američané střelné zbraně

Zdroj: youtube
+ Další 4 fotografie
Nakupování ve velkém
Kvůli novému typu koronaviru, který se po celém světě šíří nebezpečnou rychlostí, berou lidé obchody útokem. V České republice lidé vykupují rýži, mouku a další trvanlivé potraviny, se kterými by mohli přečkat v domácí karanténě. Občané jiných států ale přemýšlejí naprosto odlišně. Ve Spojených státech amerických, které jsou také zasaženy zákeřnou chorobou, lidé vykupují střelné zbraně.

Lidé po celém světě začínají panikařit, a to kvůli novému typu koronaviru V řadě států se šíří nezastavitelnou rychlostí a lidé chtějí být připraveni na nejhorší scénáře. Proto spousta z nich bere obchody útokem. Všude se ale nákupní horečka liší. Někde se skupují potraviny, jinde zase zbraně.

Češi

I v České republice se občané obávají toho nejhoršího. Masově vyrážejí do obchodů s potravinami a skupují, co se dá. Především se tedy zaměřují na trvanlivé potraviny, jako je například mouka, rýže, paštiky a těstoviny. Skupují také ovoce, zeleninu a vše, v čem jsou vitamíny. V celé republice je nedostatek antibakteriálních gelů, které jsou téměř všude beznadějně vyprodané.

Američané

Ve Spojených státech přemýšlejí lidé naprosto jinak. Obchody s potravinami samozřejmě též vykupují jak diví. Nicméně se připravují na mnohem černější scénář než my. Předpokládají, že by mohlo dojít k boji o život při nedostatku potravin. Ve státech, v nichž se nákaza zatím rozšířila nejvíce, skupují ve velkém zbraně. Jejich prodej za poslední dny tam neskutečně stoupl.

Největší změnu pociťují státy New York, Kalifornie a Washington. Kupující nejčastěji zmiňovali, že chtějí mít možnost chránit své rodiny, kdyby přišla krize s jídlem a ostatními zásobami.

Podívejte se na video, jak dlouhé fronty se tvoří před obchody se zbraněmi.

Němci

Zato v Německu je tomu úplně jinak. Lidé tam pro změnu ve velkém vykupují zlato Vidí příležitost, jak ochránit své úspory, protože v těchto dnech se evropské burzy propadají. Němci jsou kvůli tomu ochotni stát v dlouhých frontách, kteří se před obchody se zlatem tvoří.

Několik osob z fronty přiznalo, že v době krize vnímají zlato jako určitou jistotu. V těchto tíživých situacích se drahé kovy stávají populární investicí na světových trzích.

Související články

Další články