Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

V Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu. Namířeno měl do Hongkongu

drogy v kufru
Na uruguayském letišti byl zadržen Čech, který cestoval s pěti kilogramy kokainu. Muž z Česka se prý chystal s drogami odletět do Hongkongu. Informovaly o tom tamní zpravodajské weby s odvoláním na uruguayské ministerstvo.

V hlavním městě Uruguaye Montevideu byl zadržen Čech s pěti kilogramy kokainu v kufru. Čech byl údajně v Uruguayi do středy, následně měl mít namířeno do Hongkongu. Muž byl prý podroben rutinní kontrole poté, co ho protidrogová jednotka shledala pasažérem s „rizikovým profilem“.

Z odletové haly byl muž odveden do místnosti, kde se kontrolují zavazadla. Policie u něho v kufru našla devět balíčků, ve kterých se podle laboratorních testů nacházel kokain. Balíčky měl Čech ukryté v dětských přebalovacích podložkách s pestrobarevným potiskem, ty byly ještě zabaleny v sáčcích. Balíčky s kokainem vážily podle uruguayského ministerstva 5499 gramů, což Čecha také prozradilo. Policii prý zarazila právě vysoká hmotnost jinak lehkých podložek.

Muž byl zatčen a kromě drog mu byly zabaveny tři mobilní telefony a peníze, v přepočtu 6400 Kč. Tamní deník El País napsal, že muž byl „po konfiskaci zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou“.

Související články

Další články