Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V Trevíru najel do lidí a pak si zapálil cigaretu: Policisty vyhlížel s úšklebkem na tváři

V Trevíru najel do lidí a pak si zapálil cigaretu: Policisty vyhlížel s úšklebkem na tváři
Zdroj: Profimedia
Řidič z Trevíru
Ve voze, s nímž 51letý Němec vjel v úterý na pěší zónu v západoněmeckém městě Trevíru (Trier), byla i munice. Žádná odpovídající zbraň se ale nenašla. Řekl to dnes podle agentury DPA trevírský policejní prezident Franz-Dieter Ankner. Motiv činu, který si vyžádal pět mrtvých, stále není jasný.

Muž, který se v Trevíru narodil a žil v jeho blízkosti, najel v úterý odpoledne podle dosavadních poznatků úmyslně na pěší zónu v centru města, kličkoval po ní a mohutným vozem typu SUV srážel kolemjdoucí. Zemřelo pět lidí a 18 dalších utrpělo zranění, z nichž některá záchranáři označili za vážná.

Policisté muže zadrželi krátce po činu. Podle policejního prezidenta Anknera řidič auto odstavil, vystoupil a zapálil si cigaretu. "Policisty vyhlížel s úšklebkem na tváři," uvedl policejní šéf.

Ve voze se našla ostrá munice, ale žádná zbraň. Protože byly v autě také kartonové krabice, policisté přivolali pyrotechniky, aby zjistili, zda v nich nejsou výbušniny. Žádné se ale nenašly.

Motiv 51letého muže, který byl v době činu opilý, zůstává nejasný. Podle Roberta Lewenze, ministra vnitra spolkové země Porýní-Falc, ve které Trevír leží, se muž při výsleších k motivu "nijak jasně nevyjádřil". Policie se ale nedomnívá, že by měl nějaké komplice či podporovatele.

Podle Anknera je 51letý muž samotář, svobodný a bezdětný. V poslední době neměl žádnou práci ani trvalé bydliště. V autě, s nímž na pěší zóně útočil, v poslední době i žil. Trestní rejstřík má dosud čistý. Nyní muž čelí obvinění mimo jiné z pěti vražd, nachází se ve vyšetřovací vazbě a měl by se podrobit psychiatrickému vyšetření.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy