Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

V tichosti proběhly další změny na Facebooku: O nahé snímky už nepožádáte

V tichosti proběhly další změny na Facebooku: O nahé snímky už nepožádáte
Zdroj: Profimedia.cz
pravidla
Pro stovky milionů uživatelů Facebooku a Instagramu připravil gigant sociálních sítí nová pravidla... Nově nesmí uživatelé požívat emotikony vyjadřující sexuální aktivitu. Mezi to se řadí třeba různé druhy ovoce. V tuto chvíli už jsou považovány i za čarou pravidel odhalené snímky se zakrytými genitáliemi.

Aniž by provozovatel sociálních sítí kohokoliv informoval, provedl na Facebooku mezi zářím a 23. říjnem nové úpravy pravidel - konkrétně tedy zařadil do Zásad komunity i podmínku, že uživatelé nesmí používat emoji, které jsou “kontextově specifické nebo běžně mají sexuální význam.“ S informací přišel portál pro dospělé XBiz, který upozornil reportér BBC Thomas Fabbri.

Zajímavostí je, že Zásady komunity nespecifikují přesně o jaké emoji jde. “Obsah bude z Facebooku a Instagramu odstraněn pouze v případě, že obsahuje sexuální emoji spolu s implicitní nebo nepřímou žádostí o nahé snímky, sexuální nebo sexuální partnery nebo konverzace v sexuálním chatu,“ řekl zástupce Facebooku pro deník Independent.

Dále se nesmí zveřejňovat fotky odhalených lidských těl nebo fotky, na nichž jsou zakryté genitálie. “Často aktualizujeme naše komunitní standardy. S tímto pravidlem se nic nezměnilo. Pokud jde o naši politiku, pouze jsme aktualizovali jazyk, aby byl pro uživatele přehlednější,“ uvedl provozovatel Facebooku pro XBIZ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy