Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Drama v jeskyni se mění v horor: Chlapcům dochází kyslík a při jejich záchraně zemřel potápěč

Při záchranné misi zemřel potápěč.
+ Další fotografie
Ještě stále je v zatopené jeskyni v Thajsku uvězněno 12 chlapců a jejich trenér. Při záchranné akci v pátek zemřel bývalý člen thajského námořnictva Saman Kunan (38). Pod vodou údajně ztratil vědomí a zdravotníci už ho nemohli oživit. Potápěč se na akci podílel jako dobrovolník.

V Thajsku, kde je nyní v zatopené jeskyni uvězněno 12 chlapců a jejich trenér, při záchranné akci zemřel potápěč. Ten se v celé akci angažoval jako dobrovolník. Jednalo se o bývalého člena thajského námořnictva.

Muž jménem Saman Kunan podle vedení přepravil do jeskyně kanystry s kyslíkem. Množství kyslíku v jeskyni, kde jsou chlapci nuceni pobývat, kleslo na 15 %. Běžně se však pohybuje kolem 21 %. Malým fotbalistům tedy kyslík dochází. Saman se jim jako dobrovolný potápěč vydal na pomoc. Při cestě zpátky ale pod vodou ztratil vědomí a zdravotníci už nebyli schopni ho oživit. Pohřeb hrdiny chce zaplatit thajský král, uvedly úřady.

Záchranáři se tým mladých fotbalistů s trenérem snaží zachránit už od pondělí. Až 40 % vody se jim podařilo odčerpat za poslední dny. Informace přinesl portál CNN a BBC.

Mohlo by vás zajímat

Další články