Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

V testech dětských autosedaček prasata zastupují figurínu, ochránci zvířat zuří

V testech dětských autosedaček prasata zastupují figurínu, ochránci zvířat zuří
Zdroj: YouTube
citlivý obsah
Organizace PETA bojující za práva zvířat zveřejnila informace, že při testování dětských autosedaček jsou místo figurín používána prasata a často i jiná zvířata. Toto testování se podle spolku provádí na týraných a vyděšených zvířatech, která po nárazech umírají zkrvavená a bolestivě zraněná i několik hodin. Je to přiměřená daň za záchranu životů dětí, které v už otestovaných sedačkách následně sedí?

Podle spolku PETA jsou prasata a další zvířata během testování autosedaček týrána. „K hlavám zvířat, do kterých byly předem všity senzory, jsou kovovým drátem upevňovány disky. Do těch je následně uhozeno kladivem, což způsobí nepřirozený záklon. K sedačkám jsou zvířata připevněna za uši,“ zní v prohlášení organizace.

Organizace tvrdí, že dle zjištění jejích členů mají být konkrétně prasata před testy vyhladovělá, žíznivá, do pánve jim jsou zaváděny kusy železa a do břicha elektrody. Do sedaček jsou údajně usazena stejně, jako by v nich seděly děti a pokud je náraz okamžitě nezabije, krvácející a v bolestech umírají i několik hodin.

Německému deníku Bild se k situaci vyjádřila mluvčí spolku Anne Meinert. „Nechat citlivá a inteligentní zvířata, jakými prasata jsou, během testů v Číně narážet vysokou rychlostí do zdí je kruté. Tyto testy vedou k ošklivým vnitřním poraněním, zlomeným kostem a trýznivé smrti,“ uvedla.

PETA tvrdí, že k testům by místo zvířat měly být využívány moderní technologie, které jsou v dnešní době dostupné. Co si myslíte? Je toto testování příliš velká daň za bezpečí dětí v autosedačkách?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy