Červi tasemnice se v těle muže vylíhli z vajíček, které tasemnice nakladla v těle ryby. Nejnovější studie potvrzují, že syrové rybí maso může obsahovat různé druhy parazitů. Čerstvé ryby, jako například losos, mohou obsahovat vajíčka nebo larvy tasemnice. Stejně jako například marinovaný nebo uzený losos.

Odborníci varují, že pokud maso ryby není tepelně upraveno, jedná se o stejný hazard, jako když jíte jakékoli syrové maso jiného druhu. V kvalitních restauracích by maso mělo samozřejmě být veterinárně kontrolováno, ovšem to evidentně nebyl případ tohoto Číňana.

Muž byl ošetřen doktorem Yinem ve veřejné nemocnici Guangzhou No. 8 People’s Hospital v Číně. Larvy cizopasníků mohou v těle při rozšíření způsobit velmi vážné onemocnění cysticerkózu, které může být pro člověka smrtelné, pokud se rozšíří do mozku. Nejčastěji je napaden centrální nervový systém, játra nebo oči. Člověk se touto nemocí nakazí pozřením neupraveného masa nebo špatnou hygienou. Nejčastější výskyt této nemoci je v Jižní Americe, Africe a Indii.

Jestli je příběh Číňana, jehož tělo bylo prolezlé červy, pravdivý, se spekuluje. Jedno je však jisté, a to, že byste si rozhodně měli rozmyslet, kde si dáte své příští sushi.