Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

V Tatrách zabily blesky hned několik lidí: Mezi oběťmi je Čech i dítě

smrt v tatrách
Při čtvrteční bouřce v Tatrách zemřelo hned několik turistů. Mezi oběťmi je jeden český turista a dokonce i třináctiletý chlapec. Nejhorší situace byla na polské straně pod vrcholem Velký Giewont (1895 m n. m.), kde blesky zasáhly dvacet turistů.

Čtvrteční bouřky v Tatrách mají za následek několik mrtvých turistů. Nejhorší situace byla na polské straně, kde blesk zasáhl skupinu dvaceti turistů a nejméně tři lidé zemřeli. Mezi oběťmi je i třináctiletý chlapec, uvedlo Malopolské vojvodství.

Na slovenské straně Tater u vrcholu Baníkov zasáhl blesk muže a ženu. Turistka utrpěla lehčí zranění, ale muž bohužel na následky zranění zemřel.

„Žena utrpěla zranění dolní končetiny a její kolega byl tlakovou vlnou smeten do Baníkovského sedla. Okamžitě byli požádáni o pomoc letečtí záchranáři. Vrtulník vysadil u zraněné turistky záchranáře, který jí poskytl neodkladnou zdravotní péči a připravil ji na letecký transport,“ sdělil web Horské záchranné služby (HZS).

„Muž po pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ dodala HZS. „Máme velmi obtížnou situaci, nahlášeno je několik úmrtí z různých míst,“ sdělil agentuře PAP podle Novinek náčelník Tatranské dobrovolné záchranné služby TOPR Jan Krzysztof.

Mohlo by vás zajímat

Další články