Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

V Talentu si vyzpíval zlatý bzučák: Daniel Zappi promluvil o své lásce a rodině

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
exkluzivně
Hudebník Daniel Zappi (36) se kytaře a zpěvu věnuje už dlouhá léta. Nejvíce lidí ho ale nyní zná díky účasti v soutěži Česko Slovensko má talent, kde se od Diany Mórové dočkal zlatého bzučáku a postoupil tak rovnou do finále. Daniel nyní pro eXtra.cz promluvil nejen o své lásce k hudbě, ale i o tom, co plánuje do budoucna a o své rodině a manželce, která ho v jeho největší vášni podporuje.

V soutěži Česko Slovensko má talent má každý z porotců možnost jednou stisknout zlatý bzučák, kterým pošlou soutěžícího přímo do finále. Porotkyně Diana Mórová se rozhodla dát jej hudebníkovi Danielu Zappimu, který okouzlil porotu i publikum svým zpěvem a hrou na kytaru. Od výhry celé soutěže ho nyní dělí jen jeden krok. V exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz se rozpovídal o soutěži, své lásce k hudbě, o svých plánech do budoucna a o tom, jak moc pro něj znamená rodina.

Lidé vás znají z show Česko Slovensko má talent. Byl jste nervózní, když jste předstupoval před tak velké publikum?

Ano, ale byla to podle mě zdravá nervozita. Připravil jsem si píseň a věděl jsem, co je můj příběh v té písni. Bylo tam velké publikum a také porota, tak si myslím, že je normální cítit zdravou nervozitu. Pomocí své písně jsem chtěl komunikovat, ten pocit a příběh byl pro mě velmi živý. Když publikum začalo křičet, že mám dostat zlatý buzzer, bylo to jako sen, připravil jsem si tu píseň a hodně jsem na tom pracoval, chtěl jsem se porotě i publiku líbit, ale nemyslel jsem si, že dostanu zlatý buzzer. To bylo velké překvapení.

Sledoval jste své vystoupení v televizi?

Ano, ten den jsem měl koncert v Radimi u Kolína a ten skončil v půl deváté večer. Znám lidi, kteří tam pracují a ptal jsem se jich na wifi, protože jsem to chtěl vidět. Věděl jsem, co se stane, ale když jsem to sledoval, říkal jsem si, že v Talentu velmi dobře editují záběry, bylo to hezky udělané. A bylo trochu divné sledovat sám sebe, o něco lépe jsem ale rozuměl tomu, co říkala porota. Ne všemu, ale moje žena mi něco přeložila a to pro mě bylo dobré.

Čekal jste takový úspěch od žen? Dívky v zákulisí obdivovaly vaše oči a na sociálních sítích jich spousta také dala najevo, že jste jim sympatický.

Budu upřímný, myslel jsem hlavně na to, jak připravím představení a na ostatní věci související s hudbou, které mám na práci. Nahrávám, chci vydávat písně. Nečekal jsem takový úspěch u žen. Ale četl jsem spoustu komentářů a byl jsem velmi překvapený některými reakcemi. Pro mě to ale není podstatné, pro mě je důležité, že se lidem líbí moje práce, ať jsou to ženy, muži, staří, mladí, to je jedno.

Co jste říkal na negativní komentáře?

Já jsem nechtěl číst všechno, četl jsem hlavně to, co lidé psali na můj YouTube kanál, Instagram a Facebook. Nechtěl jsem číst to, co psali okolo. Vím, že lidé umí být negativní, vím, kdo jsou haters a trollové a od nich není možné si přečíst konstruktivní odezvu, o kterou se já zajímám. Nechci si do života přinášet zbytečnou negativitu.

Vystupoval jste profesionálně i před soutěží?

S hudbou jsem začínal v 16 letech, s koncerty pak asi ve 24 letech. Teď je mi 36, takže vystupuji už 12 let, například v kavárnách či klubech. Bydlel jsem v Londýně, kde jsem vystupoval ve fantastickém hudebním klubu, takže ano, vystupoval jsem.

Říkal jste, že zlatý buzzer pro vás byl velkým překvapením, čekal jste vůbec, že postoupíte?

Šel jsem na první casting do Prahy a řekl jsem si, že se prostě jen bez jakýchkoliv očekávání připravím a uvidím, co se stane. Bylo to pro mě radostné překvapení, když jsem dostal zprávu, že budu v televizi. I na televizní casting jsem se připravil tak, jako na ten předchozí. Doufal jsem, že půjdu dál, ale věděl jsem, že se může stát cokoliv, že se nebudu líbit porotě nebo publiku. Doufal jsem, že postoupím, ale věděl jsem, že se tak stát nemusí. Pro mě je tahle show životní příležitostí k tomu, abych sdílel svou hudbu. V tom budu pokračovat, doufám, se širším publikem.

Koho z poroty jste se obával a na koho jste se naopak těšil?

Věděl jsem, že jsou to všichni profesionální lidé, že ve světě showbyznysu pracují a žijí dlouho. Nedá se říct, že bych se bál, věděl jsem, že mají velké zkušenosti a byl jsem zvědavý na jejich odezvu. Měl jsem trochu strach, že se jim nebudu líbit. Těšil jsem se na Jaro Slávika, protože on v hudebním průmyslu pracuje dlouhá léta a chtěl jsem slyšet jeho reakci, protože vím, že za ta léta slyšel spoustu hudebníků a je to velmi kulturně založený člověk. Všem porotcům jsem vděčný za pozitivní odezvu a především pak právě Dianě Mórové, která stiskla zlatý buzzer a jsem díky ní ve finále.

Jak se těšíte na přímý přenos?

Teď myslím hlavně na svou píseň a na to, abych by připravený, nad tou situací úplně nepřemýšlím. Ale zase cítím trochu té zdravé nervozity a zároveň se na to těším, bude to určitě nová zkušenost. Všechno je teď nové, takže mám a zároveň nemám očekávání, protože netuším, co se stane. Jsem v trochu zvláštním postavení, protože nic není jisté. Musím se soustředit hlavně na své představení. Stále si rozmýšlím, co budu zpívat.

O vašem úspěchu v ČSMT budou pomocí svých SMS hlasů rozhodovat i diváci. Co byste vzkázal těm, kteří vám fandí?

Především jim chci poděkovat. Za poslední tři týdny jsem dostal spoustu podpory a milých slov. Pokud se jim líbí, jak zpívám a co zpívám, budu rád, když pošlou SMS. Ale i když ji nepošlou, jsem moc rád za jejich přízeň a za to, že mě poslouchají.

Co plánujete do budoucna?

Hodlám vydávat novou hudbu, kterou píšu, já zpívám své vlastní písně a mám i skupinu. Samozřejmě plánuji i koncertní turné, o tom, kde všude budu vystupovat a kdy, hodlám své fanoušky informovat na svém Instagramu, Facebooku i webových stránkách

Co z vaší minulosti o vás lidé neví?

Jednoho času jsem byl hercem v divadle, bylo mi 19 let. Pracoval jsem s římskou divadelní skupinou, se kterou jsem i žil a hodně jsem se naučil.

Lidé v televizi viděli i záběry, na nichž jste hovořil přes telefon se svou ženou, která se s vámi radovala ze zlatého buzzeru. Jak byste svou manželku popsal?

Miluji svou manželku. Jsem velmi šťastný, že mám ženu, jako je ona. Velmi mě podporuje, máme spolu 2 děti a za svou rodinu jsem skutečně vděčný. Je to Slovenka a je také hudebně založená - hraje na klavír, na který hraje určitě lépe než já. Je to skvělá máma a zlatý člověk. Teď se kvůli Talentu hodně věcí změnilo a pro mě je velmi důležité, že stojí při mně. Má rodina je pro mě nadevše.

Související články

Další články