Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

V Súdánu odsoudili Čecha za špionáž na 20 let natvrdo!

Údajně měl být špion!
Soud v Súdánu poslal na dvacet let do vězení Čecha Petra Jaška. Ten byl shledán vinným za trestní čin špionáže. České ministerstvo zahraničí je celou věcí znepokojeno a stojí si za tím, že se Jašek určitě něčeho takového nedopustil. V případě nutnosti se do Súdánu vydá sám ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Čech Petr Jašek byl v neděli odsouzen k dvaceti letům vězení v Súdánu. Úřady muže zadržovaly už od prosince 2015. Byl obviněn z vyzvědačství a špionáže. Soud ho následně shledal vinným.

České Ministerstvo zahraničních věcí slíbilo, že se bude snažit o Čechovo propuštění. Petr Jašek pochází z Karviné a do Súdánu odcestoval koncem roku 2015. Do Súdánu se rozhodl cestovat hlavně proto, aby předal finanční dar súdánským křesťanům. Mimo jiné byl také misionář.

Súdánci zadrželi Čecha spolu s dalšími dvěma súdánskými křesťany 9. prosince. Byli obviněni z protistátní činnosti a špionáže.

„Soud dnes odsoudil P. Jaška k úhrnnému trestu ve výši 20 let odnětí svobody. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby, mimo jiné za špionáž a vyzvědačství,“ sdělila mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

„Bude-li to potřeba, pojede do Súdánu jednat přímo sám ministr Lubomír Zaorálek, pro kterého je propuštění P. Jaška ze súdánského vězení a jeho návrat do České republiky absolutní prioritou,“ dodala mluvčí Lagronová.

Související články

Další články