Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

V srpnu si vychutnáme neobvyklou vesmírnou podívanou: Černý Měsíc i Perseidy

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
obloha
V srpnu nám obloha předvede několik zajímavých úkazů, které budou rozhodně stát za podívanou. Koncem tohoto týdne budeme moci pozorovat meteorický roj Perseidy. A 30. srpna se nám předvede černý superměsíc. Kdy můžeme tyto vesmírné úkazy pozorovat a co přinesou? Čtěte!

Nejlepší viditelnost Perseid

Maximum meteorického roje nastane 12. srpna. Česká astronomická společnost však uvádí, že v nocích před maximem, tedy 9. až 11. srpna bude nad ránem obloha ještě tmavá, takže můžeme očekávat 30 – 60 spatřených meteorů. V době maxima lze očekávat asi 100 meteorů za hodinu. Perseidy jsou neznámějším meteorickým rojem a leží v souhvězdí Persea. Pozorování Perseid je hitem léta. K nejlepší viditelnosti je třeba si najít místo daleko od měst s tmavou oblohou a odkrytým obzorem…..Takže budou padat Perseidy, něco si přejte.

Záhadný Černý měsíc

V srpnu rovněž prožijeme rovnou dvě novoluní. Zatímco novoluní ve Lvu už máme za sebou, 30. srpna ve 12:37 hodin se dočkáme dalšího, tentokrát ve znamení Panny. Druhé novoluní v jednom měsíci se říká Černý měsíc. Jedná o neobvyklý astronomický úkaz. Při černém superměsíci je obloha temně bezměsíční. Černý superměsíc se na obloze objevuje jako černá, prakticky neviditelná silueta. I když je tento superměsíc skoro neviditelný, je speciální a citlivějším jedincům může přinést velké zvraty.

Související články

Další články