Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

V šokujícím akčním sci-fi filmu 7 životů se likvidují děti. Je nás prostě moc!

Sedm životů, sedm sester, jedna společná identita. Originální akční sci-fi thriller o sedmi identických sestrách, které tají svou existenci před okolním světem. Dokud jedna z nich nezmizí.

Populace na Zemi se blíží 8 miliardám lidí. To ještě není východisko akční sci-fi 7 životů, to je fakt ke konci roku 2017. Stejně jako alarmující výzvy odborníků, že naše planeta přestává stačit lidstvo živit a že nás čekají velké problémy.

Film 7 životů se odehrává v roce 2073, tedy ne úplně za dlouho, v podstatě za pár let. Země je v té chvíli dramaticky přelidněná a sužuje ji nedostatek jídla, většina světových mocností padla. Aby lidská rasa přežila, byla na celé planetě uzákoněna přísná politika jednoho dítěte. Vzpomínáte na omezení porodnosti, které zavedla Čína? Každé další dítě v rodině je odebráno a zmrazeno takzvaně „na lepší časy“. Zákon je tvrdě vynucován. V takovém světě se ukrývá a žije sedm identických sester, které se narodila jako sedmerčata v důsledku působení geneticky modifikovaných potravin.

Sedm sester má skvělý systém fungování. Jmenují se po dnech v týdnu a každá z nich vychází ven z úkrytu jen ve svůj den. Navenek vystupují jako jedna osoba, pod jednou identitou chodily sestry společně do školky, do školy a teď pracují. Jedno pondělí se ale Pondělí nevrátí domů. Ostatní sestry musí zjistit, co se stalo, a brzy se ukáže, že o nich někdo ví a že po nich někdo jde. Film nabízí znepokojivě pravděpodobnou vizi budoucnosti a k tomu i skvělou zábavu a hromadu akčních scén. Premiéra byla 30. listopadu 2017.

Související články

Další články