Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

V síti lapen i táborový vedoucí! Ve filmu o predátorech poznali Martina, který pečuje o děti

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
odhalení
Čtyřicetiletý Martin se objevil v dokumentu V síti, který vytvořil Vít Klusák (39) společně s Barborou Chalupovou (26). Hlavním motivem filmu je zaměření na sexuální predátory, kteří obtěžují nezletilé dívky a chlapce. Chycen při činu byl právě predátor Martin, který dlouhodobě organizoval tábory pro děti, školy v přírodě nebo lyžařské kurzy, kde dělal vedoucího. V tuto chvíli probíhá policejní vyšetřování. Na tuto skutečnost upozornil web Expres.cz

Dokument V síti byl natočen především proto, aby upozornil na tabuizované téma sexuálního obtěžování nezletilých dětí na sociálních sítích. Vít Klusák společně s Barborou Chalupovou se ujali režie a zhotovili snímek, který vyrazí dech i silnějším povahám.

Vedoucí na dětských akcích

Mezi skoro 2500 predátory se našla nejen žena, která se svým partnerem požadovala sex ve třech po jedné z dívek, ale také čtyřicetiletý Martin, který organizoval po dlouhou dobu dětské tábory, lyžařské kurzy nebo například školy v přírodě. Na všech akcích dělal dětem vedoucího.

Čtyřicátník si volal se všemi herečkami a vyžadoval po nich, aby se svlékly. Posílal jim také odkazy s filmy pro dospělé. Když jej navštívil celý štáb dokumentu V síti, byl překvapen a bránil se tím, že nedělá nic špatného a nezákonného. A podle něj si za to dívky mohou samy. Muž byl naposledy ještě před měsícem na lyžařském výcviku s dětmi.

Případ v současnosti prošetřuje policie, neboť predátora z Ústí nad Labem rozpoznala řada lidí, ať už jde o sousedy či bývalé kolegy. Jako první s informacemi přišel web Expres.cz. Na sítích se objevilo mnoho vášnivých diskuzí, kdy je Martin pranýřován za své chování, většina jeho známých by si vůbec nepředstavila, že je něčeho takového schopný.

Vyjádření na Facebooku

Slečna Dominika se na svém Facebooku vyjádřila slohem ohledně dokumentu a také Martina. "Řekla bych, že jsem celkem klidná povaha, ale to, co ve mně dokument V síti zanechal, o to se s vámi musím podělit," začala Dominika.

"Jeden z profilů děvčat je vytvořen s bydlištěm Ústí nad Labem. Počítala jsem s variantou, že se tam objeví někdo, koho znám. Ale netušila jsem, že dvacet minut filmu bude věnovaných někomu, koho doopravdy znám. Tento muž pořádá v Ústeckém kraji tábory, školy v přírodě, lyžáky a podobné akce pro děti. I já pro něj pracovala," uvedla slečna.

Lidská stvůra

"To, co Martin v tom dokumentu předvedl, se nevyrovná jiné lidské stvůře," pokračovala pohoršená Domča. "Celý štáb se vydal přímo za ním do Ústí, počkali na něj před barákem. To, co následovalo, bylo to nejhorší, co jsem kdy mohla slyšet od muže. Podle něj totiž nedělal nic špatného a nezákonného. A za všechno si prý můžou ty děti samy," dodala.

Pohoršená veřejnost

V komentářích se nenašel snad nikdo, kdo by s jejím názorem nesouhlasil. Irena přiznala svou znechucenost: "Také jsem pro něj pracovala, docela dlouho. Když jsem tu ukázku viděla poprvé, bylo mi zle. Vlastně je mi zle ještě teď."

Další komentující zná čtyřicátníka také. "Měla jsem stejný pocit. Nevěděla jsem ani, že tam bude někdo z Ústeckého kraje, ale také jsem pro něj pracovala. Docela nahlas ze mě vylítlo, že ho znám. Doteď vstřebávám," vyjádřila se Mia.

K soudu dojede na vozíku

Dva komentující muži mají jasno: "Myslím, že pán dojede k soudu na vozíčku," nadhodil jeden z nich. "Tihle lidé jsou důvod, proč nemám zbroják a zbraň. Sáhnout mi na dítě, jdu okamžitě sedět na 10 let," přiznal vztekle druhý komentující.

Související články

Další články