Jak náročné je takovou scénu natočit, prozradil režisér Jaroslav Soukup. Znásilnění točil s hercem Karlem Dobrým. „Karla Dobrého jsem dopředu neznal a jak už to většinou bývá, hned první scéna, kterou jsme spolu točili, byla scéna znásilnění. Navíc jsme točili hned po ránu. Vše ale proběhlo v klidu a Karel neměl sebemenší problém udělat vše tak, jak jsem chtěl – bez problémů a dobře.“

"S panem režisérem byla skvělá spolupráce. Scénu jsme chtěli natočit hlavně co nejrychleji a korektně. Mně se tam těch holek vystřídalo více a všichni jsme se snažili, aby to bylo co nejpříjemnější a korektní pro všechny,“ vzpomíná Karel Dobrý, který v dílu ztvární Guru Maymara.

„Při natáčení bylo v jednom pokoji asi deset lidí. Ze začátku se lehce styděli, ale pak už si zvykli. Samotné znásilnění jsme točili jen asi tři hodiny a pak už jsme přešli na scény v exteriéru,“ dodal režisér.

A právě scény z exteriéru kolem chaty, kde došlo ke znásilnění, patřily k těm nejnáročnějším. Před natáčením totiž dva dny pršelo a cesta i louka kolem byly rozmočené. Chata se tedy stala dosti nepřístupnou. „Na poslední chvíli jsme tam večer před natáčením museli navézt štěrk a trochu povrch udusat, aby se tam dalo alespoň projet a auta nám nezapadla,“ říká pan Soukup. „To se holt v divoké přírodě a zvláště pak na Šumavě stává – že vám příroda zavaří,“ dodal.