Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

V Sedlčanech hoří kovošrot: Na místo dorazila i chemická laboratoř

Zdroj: Extra.cz
požár
Nad malebným středočeským městem Sedlčany se dnes kolem jedné hodiny odpolední začal šířit hustý černý dým, který pocházel z tamní skládky kovošrotu. Požár, který vypukl ze zatím neznámých příčin, nebyl ještě ve tři hodiny pod kontrolou. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek i chemická laboratoř.

Celkem deset hasičských jednotek bojuje s požárem v sedlčanském kovošrotu. Nad městem je již několik hodin vidět hustý černý dým. Podle místních jde o ekologickou katastrofu. „Jde o ekologickou šílenost, ten kouř se táhne velmi daleko a fouká poměrně silný vítr. Chudáci lidi, co nevědí a větrají. Hoří tam plasty, fuj!“ řekl televizi Nova jeden ze svědků.

Původně byly na místo povolány čtyři hasičské jednotky, nakonec jich je deset. „Kvůli rozsahu požáru jsme vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Podle prvních informací začal v kovošrotu hořet uskladněný kovový odpad včetně gumy. „Vítr je zatím příznivý a žene dým mimo město. Hasiči zasahují v dýchací technice,“ sdělil dále Svoboda. Na místo vyjela i chemická laboratoř z Kamenice. Podle hasičů už se oheň naštěstí nerozšiřuje. Nebylo ani potřeba nikoho evakuovat.

Související články

Další články