Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

V San Francisku mají opravdového Batmana! Podívejte se na jeho zásahy v 10 fotografiích

Miles Scott zasahuje proti zločinu.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií

Myslíte si, že je naše policie na kriminálníky krátká a necítíte se tu v bezpečí? Jeďte do San Franciska! Tam se všemi zlosyny zatočil malý opravdový komiksový hrdina. „Batkid“ Miles Scott je teprve desetiletý kluk, který si na jeden den splnil svůj životní sen.

Chlapec bohužel onemocněl leukémií a město se rozhodlo mu trochu ulehčit jeho trápení, tak s podporou starosty, novinářů a policie uzavřelo části ulic a zinscenovalo zločiny. Jednu ženu uvázali k výbušnině a posadili na koleje, do ulic pustili zločince Tučňáka a Hádankáře, kteří chtěli ovládnout Gotham city (San Francisko) a vyloupit poklad v bance.

Úřady pak oficiálně požádaly malého Batkida, obdivovatele komiksů, aby přijel na pomoc v boji se zločinem. Pro Milese domů tedy dorazil v černém Lamborghini jeho dospělý batmanovský pomocník a sanfranciská policie a noviny pak na Twitteru informovaly o tom, jak Batkid bojuje se zloduchy, krok po kroku popisovaly jeho hrdinskou činnost. Dokonce vyšly i noviny s titulky „Batkid zachraňuje město“.

To všechno za nebývalého zájmu veřejnosti i opravdových novinářů. Tuhle akci má na svědomí organizace Make a wish, která plní přání nemocným dětem. Nápad měl v San Francisku silnou podporu hlavně od vedení města, Miles pak dostal od starosty i symbolický klíč k městu. Miles je sice z nejhoršího venku, ale ještě nemá nad nemocí plně vyhráno.

Související články

Další články