Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

V ruském letadle zemřelo 62 lidí: Při přistávání začalo hořet!

Na letišti se smutná událost vyšetřuje.
Zdroj: Twitter
Boeing 737-800 letěl z Dubaje při velmi špatné viditelnosti na letiště v Rostově v jižní části Ruska. Během přistávání se zřítil. Na místě je zatím potvrzeno 62 obětí. Na palubě bylo 55 pasažéru a 7 členů posádky. Všichni jsou mrtví.

Vyšetřovací výbor uvedl, že je nepravděpodobné, že by nehodu někdo mohl přežít. Většinu pasažérů tvořili Rusové, na palubě však měli být 3 cizinci.

Boeing 737 patřil nízkonákladové společnosti flydubai a z dubajského letiště odlétal v 22:37. Letadlo spadlo 50 až 100 metrů od přistávací dráhy v časných ranních hodinách. Za tragickou nehodou může špatná viditelnosti a také povětrnostní podmínky. Podle posledního vyšetřování to vypadá, že pilot se pokoušel přistál dvakrát. Během druhého pokusu ale stroj minul letovou dráhu.

„Letadlo mířící z Dubaje s 55 pasažéry a čtyřmi nebo pěti členy posádky na palubě havarovalo při pokusu o přistání na letišti v Rostově na Donu,“ potvrdila smutnou informaci AFP mluvčí místního úřadu pro nouzové situace.

Související články

Další články