V Čechách panuje především kvůli uprchlíkům velmi skeptická nálada, co se muslimů týče. Proto se není čemu divit, že soutěžící v Prostřenu byli velmi překvapení, když jim hned při pondělku přišla otevřít hostitelka Katka, na které je díky oblečení hned poznat, že vyznává korán.

Jenže během pár chvil, kdy je dívka původem z ruské Sibiře srdečně vítá, je odzbrojí svým přátelským chováním, empatií a veselou náladou. Sice odmítla víno, co jí přinesli, a jedinému muži kvůli svému vyznání nepodala ruku, tak mezi pěticí panovala přátelská nálada.

Ekaterina se bude snažit ohromit své soupeře ruským menu, které se naučila v domě, kdy žila v Rusku. A jak se vlastně víře v Alláha dostala? Přece jen Rusové vyznávají většinou pravoslavnou církev.

Vypadá to ale, že Ekaterina nebude žádná radikální muslimka, která by lidi chtěla přesvědčovat o své víře. Jen prostě nemůže pít alkohol, jíst vepřové a více se kamarádit s muži.

To bude trošku špatněji nést jediný chlap soutěže Bohumil, který už byl v rozpacích, když mu nepodala ruku. Jenže se ukáže, že větší exot, než bude žena zahalená v šátku, se bude jevit právě Bohumil, který se postupem času začne vybarvovat, ale to si ještě počkejte, ten bude vařit až ve čtvrtek.

Ale na díl, jak se Češi vypořádají s muslimkou, se podívejte již dnes v 17.50 na Primě.