Pěší lávka v pražské Troji, spojující Trojský zámek s Císařským ostrovem, se ze zatím neznámých příčin zřítila do Vltavy. Stalo se tak přibližně ve 13.30 hodin. Podle mluvčího záchranné služby Ondřeje Fraňka jsou dva lidé zraněni těžce a dva další lehce. Tato čísla uvedl i mluvčí policie Tomáš Hulan.

Do umělého spánku museli záchranáře uvést muže (60), který byl hospitalizován na oddělení ARO. Žena (63) skončila na JIPu. Oba utrpěli mnohačetná vážná poranění. Další muž (43) má pohmožděná záda, čtvrtý zraněný, také muž (34) si poranil zápěstí a nohu. Všichni byli převezení do pražských nemocnic, uvedla záchranná služba na Twitteru.

Na místě jsou tři jednotky hasičů, které prohledávají vodní hladinu. Na Twitteru pražských hasičů stojí, že jim pomáhají kanoisté z místního oddílu. Zasahuje též vrtulník s termovizí. K Trojskému zámku hasiči povolali také statika a kynology se psy. Lodní doprava je v místě přerušena. Záchranáři a potápěči nyní zjišťují, zda pod betonovými překlady neleží lidské tělo.

Lávku v roce 1984 konstruovala brněnská firma Dopravní stavby Brno.