Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Na pražském gymnáziu byl nalezen granát: Přes 450 dětí bylo evakuováno

Zdroj: Policie ČR/wikipedia
nebezpečí
V centru Prahy na Akademickém gymnáziu ve Štěpánské ulici byl nalezen v úterý dopoledne granát. Ulice Štěpánská byla proto uzavřena a z budovy školy bylo evakuováno všech 500 osob. Přivolaní pyrotechnici určili, že granát je nefunkční.

Přivolaní pyrotechnici konstatovali, že jde o znehodnocenou munici. „Jedná se o nefunkční granát. Opatření bude na místě ukončeno,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí policie Jan Daněk.

V prostorách Akademického gymnázia v ulici Štěpánská byl před polednem nalezen granát. Celá budova byla evakuována. Ve škole se nacházelo v tu dobu téměř 500 lidí. Podle policejního mluvčího byl granát nalezen ve sklepě. Fotografie, kterou zveřejnila Police ČR, ukazuje, že byl granát přidělán na zdi.

„Budova byla celá vyklizena, 450 žáků plus 45 personálu,“ sdělil iRozhlasu.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Momentálně je ulice Štěpánská zpřístupněna.

Související články

Další články