Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V pražské školce je dítě nakažené koronavirem: Do karantény musí celá třída Medvědů

V pražské školce je dítě nakažené koronavirem: Do karantény musí celá třída Medvědů
Zdroj: profimedia
koronavirus
Pražská mateřská škola sídlící v Gagarinově ulici v Suchdole hlásí dítě nakažené koronavirem. Dítě bylo pozitivně testováno a nyní musí do karantény celá třída. O případu informovala mateřská školka na svých stránkách.

"Vzhledem k tomu, že se ve třídě Medvědů vyskytlo jedno dítě, které bylo testováno pozitivně na Covid-19, bude muset být třída Medvědů uzavřena do karantény od pondělí 18. do pátku 29. května," sdělil ředitel mateřské školky Stanislav Zelený.

Dítě chodilo do školky od pondělí do středy a údajně žádné příznaky nemělo. Ředitel školky se o propuknutí nemoci u dítěte dozvěděl v sobotu od hygieniků. Školka byla otevřená teprve od pondělí.

"V neděli či pondělí proběhne odběr u dětí a u pedagogů ze třídy Medvědů. Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučen. Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé školky," zní v prohlášení na webu mateřské školky.

Ředitel Stanislav Zelený však dodal, že ve školce byly dodržené veškeré hygienické postupy a nařízení. "Já to vím přímo od pana ředitele. Vše je v režii hygieniků, my školce samozřejmě pomůžeme - například s dezinfekcí třídy," řekl TN.cz starosta Prahy-Suchdola Petr Hejl.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy