Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V Praze se rozšiřuje provoz MHD: Takhle bude vypadat, nástup možný pouze s rouškou

Palackého náměstí v Praze. Tady to všechno začalo.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
doprava
Po předchozích omezeních hromadné dopravy kvůli koronaviru se od pondělí 18. května opět rozšíří jízdní řády MHD v Praze a okolí. Začne jezdit třeba více příměstských vlaků a tramvaje budou jezdit častěji, podle poloprázdninových jízdních řádů běžných pro leden a únor. Omezení s ohledem na koronavirovou epidemii zavedl pražský dopravní podnik koncem března. Provoz MHD hlavní město omezilo kvůli nejen úbytku cestujících, ale i z důvodu, že podniku chyběli zaměstnanci, kteří se například starají o děti kvůli zavřeným školám.

Tramvaje budou od pondělí jezdit v kratším intervalu a na příměstských železničních linkách začnou dnes zase jezdit i posilové vlaky S7 a S9. Z Prahy do Řevnic, Českého Brodu a Lysé nad Labem se tak interval ve špičkách opět zkrátí z 30 na 15 minut, stejně jako v pracovní dny dopoledne mezi Prahou a Říčany.

Obnoví se i provoz městských vlaků S49 z Roztok u Prahy do pražské Hostivaře. Kvůli šíření koronaviru začaly jezdit podle omezených prázdninových jízdních řádů nejprve soupravy metra 18. a 19. března, tramvaje pak 23. března a autobusy pražské MHD 28. března.

Pražský dopravní podnik už od pondělí 11. května v návaznosti na uvolňování vládních opatření proti koronaviru opět posílil provoz autobusů. S omezeními se rozjela také lanová dráha na Petřín, uvedl portál http dnoviny.cz.

Od 25. května dopravní podnik předpokládá návrat do původního stavu před omezením u příměstských autobusových linek. O pět dní později by se měl obnovit provoz dočasně zrušených nočních víkendových vlaků z Prahy do Středočeského kraje v 02:30 a vyjet by měly také sezonní vlaky z Prahy do středních Čech. Obnovení vlaků i autobusů s vazbou na Středočeský kraj musí podle dopravního podniku schválit středočeský krizový štáb.

I když skončil plošně zavedený nouzový stav, v Česku stále přetrvává nařízení, že do veřejné dopravy se může nastupovat pouze s ochranou nosu a úst.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy