Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

V Praze se protestovalo proti nouzovému stavu a vládním opatřením: Sešly se davy lidí

V Praze se protestovalo proti nouzovému stavu a vládním opatřením: Sešly se davy lidí
Zdroj: CNN Prima News
Desítky lidí se dnes odpoledne sešly na Malostranském náměstí v Praze na protestu proti pokračování nouzového stavu a vládním opatřením. Naprostá většina demonstrantů dorazila bez roušek, nezachovávaly se ani povinné rozestupy. Protest byl poklidný. Policisté pouze na počátku účastníky upozorňovali na to, aby dodržovali nařízení zavedená kvůli koronavirové pandemii.

V hlavním městě se demonstrace proti vládním opatřením konala už poněkolikáté. Dnešní protest souvisí zejména s dnešním jednáním Sněmovny o prodloužení nouzového stavu. Někteří účastníci si s sebou vzali české vlajky a transparenty odmítající kromě nouzového stavu a protikoronavirových opatření i očkování. Podle poslance Lubomíra Volného (nez.), který přišel demonstranty podpořit, by měla vláda dát peníze lidem, kteří se chtějí izolovat, a ostatní nechat bez omezení pracovat.

"Naprosto chápu, že lidé už nevěří vládě, která naprosto chaoticky řeší současnou covidovou situaci. Jak je možné orientovat se v opatřeních vlády a respektovat je, když se mění někdy ze dne na den a vláda se několikrát denně omlouvá za chyby, které ve vyhláškách způsobila," uvedl poslanec v tiskovém prohlášení k dnešnímu protestu.

Demonstrací se může v současné době účastnit nejvíc stovka lidí, a to ve skupinách po 20 účastnících. Musejí zachovávat rozestupy mezi skupinami alespoň dva metry a každý musí mít zakrytá ústa a nos. Policisté však už několikrát uvedli, že proti protestujícím kvůli jejich počtu a rozestupům nezasahují.

Prodloužení

Sněmovna dnes rozhoduje o tom, jak se postavit k žádosti vlády hnutí ANO a ČSSD, aby nouzový stav místo 23. prosince skončil 22. ledna. Umožnilo by jí to udržovat v platnosti nejdůraznější opatření proti covidu-19.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy