Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

V Praze se propadl strop, 45 lidí bylo v ohrožení: Kdo za tragickou situaci nese zodpovědnost?

Ředitel odboru památkové péče Mgr. Jiří Skalický se
odpovědnosti brání.
V Praze v Mikulandské ulici se zřítil strop. Na místě v době neštěstí bylo přes čtyřicet pracovníků úklidové služby. Na místě panoval chaos a panika. Údajně se stavební řízení neustále prodlužovalo, což nevydržely dřevěné trámy. Zeptali jsme se ředitele odboru památkové péče města Prahy Jiřího Skalického, kdo podle něj za situaci nese odpovědnost.

Během stavby pracovalo v domě v Mikulandské ulici 45 lidí. Když se strop propadl, mnoho dělníků uteklo. Na místě panoval chaos. Nebylo lehké zjistit, kolik mužů v sutinách zůstalo. Zatím není jasné, zda bude nutné budovu strhnout. Do konce týdne policie předá dům Metrostavu, který stavbu řídí.

Mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha pro iDnes.cz uvedl, že až policejní vyšetřování ukáže, kdo nese za tragickou situaci odpovědnost. Rekonstrukce budovy začala letos v březnu a konec prací byl naplánován až na květen 2019.

Zeptali jsme se ředitele odboru památkové péče města Prahy Jiřího Skalického, kdo podle něj za situaci nese odpovědnost. Podle odborníků se stavební řízení neustále prodlužovalo, což nevydržely dřevěné trámy v uvedené stavbě… A jedním z možných viníků by tak mohli být i památkáři.

„Nemyslím si, že by prodloužení řízení poškodilo trámy během jednoho roku. Než se začalo s rekonstrukcí, byla v místě knihovna a škola a dům byl bez viditelných statických poruch. Na stavbách vždy probíhají tzv. kontrolní dny, kterých se naši lidé zúčastňují společně s dalšími zainteresovanými stranami,“ uvedl ředitele odboru památkové péče města Prahy Jiří Skalický.

Mohlo by vás zajímat

Další články