Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

V Praze se překope celé metro: Místo Národní třídy má být Perštýn a další změny!

Zdroj: profimedia.cz
V Praze mají být přejmenované desítky zastávek tramvají a několik stanic metra. Nebudeme prý například nadále projíždět Malostranskou, ale Klárovem, a místo Národní třídy má být Perštýn. Jaké další změny přichystala končící pražská rada?

Končící pražská rada schválila nový koncept nazvaný Rozvoj linek PID. Prahu tak od začátku roku 2019 mají čekat pořádné změny. Týkat se budou hlavně přejmenování stanic či změny intervalů.

Změna se bude týkat nejen přejmenování zastávek tramvají, ale i metra. Místo Malostranskou budeme projíždět Klárovem a ze stanice metra Národní třída by se měl stát Perštýn. Změny v názvech se budou odehrávat na všech linkách pražského metra.

Na lince metra C, kterou projíždí nejvíce lidí, se zkrátí interval na 105 sekund. Na lince metra B by měl být zkrácený interval na 120 sekund z původních 140. Praha společně s dopravním podnikem také chystá stavbu nové linky metra D z Pankráce do Písnice. S geologickým průzkumem se začne v roce 2019.

Co se tramvají týče, mají vzniknout nové tratě, třeba z Divoké Šárky na Dědinu nebo z Vinohradských Hřbitovů do Malešic.

Mohlo by vás zajímat

Další články