Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

V Praze se má stavět nejvyšší budova v Česku: Top Tower bude mít 135 metrů

V Praze se má stavět nejvyšší budova v Česku: Top Tower bude mít 135 metrů
Zdroj: instagram
nejvyšší budova v Česku
V pražských Nových Butovicích by měla vyrůst nejvyšší budova v České republice. Mrakodrap nazvaný Top Tower chce vystavět developerská firma Trigema. Stavba by podle předpokladů společnosti mohla začít už v roce 2021.

V Praze by měla vyrůst nejvyšší budova v České republice. Postará se o to developerská společnost Trigema. Budova by měla být vysoká 135 metrů a měla by zdobit Nové Butovice. Stavba Top Tower vyjde na dvě miliardy korun a na návrhu se podílel sochař David Černý a architekt Tomáš Císař. Firma plánuje začít stavět v roce 2021 a předpokládá se, že stavba zabere tři roky.

Top Tower bude navazovat na novou, téměř kilometrovou pěší zónu. Na vrcholku budovy by měla být zřízena vyhlídka, která bude přístupná i veřejnosti. V podzemí pak budou garáže, v nižších patrech kanceláře či obchody a ve vyšších patrech byty k pronájmu.

"Projekt připravujeme již více než dva roky a finální podobě předcházelo osm jiných variantních řešení. V průběhu této doby jsme sbírali a stále ještě sbíráme podněty od odborníků, dotčených orgánů státní správy a samosprávy a samozřejmě i místní veřejnosti," sdělil předseda představenstva Trigemy Marcel Soural.

Nicméně Soural neuvedl, zda mají ke stavbě příslušná povolení. Připravovaný projekt má totiž stát mimo ochranné pásmo městské památkové rezervace a také mimo území se zákazem výškových staveb. "Současně je z celopražského pohledu umístěn tak, že nebude z valné většiny míst v centru metropole vidět a nebude tak narušeno historické panorama města," uvedl.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy