Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V Praze řádí fantom s nožem: Napadá mladé ženy, podívejte se na video násilníka

Policie pátrá po muži, který v pražských ulicích napadl několik mladých žen. Neznámý muž je ozbrojený nožem a je nebezpečný. Zatím není jisté, proč přesně pachatel ženy napadá. Může za tím stát jak loupežný tak sexuální motiv. Policie prosí veřejnost o pomoc s pátráním.

Pražští kriminalisté vyšetřují od neděle 7. června případy brutálních napadení mladých žen, ke kterým dochází v ulicích Prahy. V průběhu jedné noci došlo k sérii hned tří útoků na několika místech v Praze.

Napadá mladé ženy

K prvnímu útoku došlo na autobusovém nádraží v Letňanech kolem půl desáté večer. Pachatel s nožem v ruce na nástupišti zaútočil na ženu, která se mu snažila ubránit. Naštěstí se jí podařilo útočníkovi vysmeknou a utéct dolů k nástupišti metra, kde se připojila ke skupince cizích lidí. Napadení můžete vidět na kamerovém záznamu, který je k dispozici nahoře ve videu. Poškozená ani útok nenahlásila policii. "Touto cestou prosíme napadenou, v případě, že by se na záznamu poznala, aby neprodleně kontaktovala tísňovou linku 158. Její svědectví je pro kriminalisty velmi důležité," vzkázala policie.

Následně útočník nastoupil do metra. Namířil si to na Opatov, kde si vyhlédl další oběť. Krátce před půlnocí zaútočil znovu nedaleko koleje Blanice. Oběť chytil kolem krku do tzv. kravaty. Poté ji povalil na zem a vyrazil jí telefon. Pak ženu zaklekl a začal ji škrtit, přičemž v druhé ruce držel nůž a přilož jí ho ke krku. "Poškozená se začala bránit a snažila se mu vytrhnout nůž z ruky. V tu chvíli projíždělo kolem vozidlo, muž se lekl a z místa utekl. Poškozená se běžela schovat do budovy vysokoškolské koleje, odkud vše nahlásila na Policii ČR," informovala policie.

Zhruba o hodinu později neměl útočník stále dost. 300 metrů opodál zaútočil potřetí. "V ulici Jana Růžičky přistoupil k poškozené, zakryl jí celý obličej rukou a chytil ji za krk. Žena se bránila a pokusila se otočit, na to muž reagoval tak, že ji udeřil pěstí do obličeje a povalil na zem. Útok však viděl i náhodný kolemjdoucí, který na muže zařval, ať toho okamžitě nechá. Ten se lekl a z místa utekl," popsala policie třetí útok.

Pomozte s pátráním, útočník je nebezpečný

Podle prvotních informací od kriminalistů se jedná o muže, který se pohybuje po celé Praze. Svou oběť si vždy vybere záměrně a následně ji pronásleduje. Když okolo nejsou svědci, zaútočí. Vybírá si jen mladé, štíhlé a pohledné dívky.

Policie informuje, že je útočník velmi surový a nebezpečný. Nosí u sebe nůž, který během útoků neváhá použít.

Kriminalisté zatím netuší, jaký je jeho motiv. Může být sexuální nebo loupežný. "Momentálně je skutek prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, ale zcela jistě se bude kvalifikace činu ještě měnit, a to ohledem na informace, které s sebou prověřování přinese," uvedla policie.

Pokud znáte totožnost útočníka či máte jakékoliv informace o jeho pohybu, neprodleně se obraťte na tísňovou linku 158. Policie zároveň varuje, abyste se útočníka sami nepokoušeli zadržet.

Podívejte se na video a do fotogalerie, jestli útočníka nepoznáváte.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy