Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

V Praze poprvé zahraje nejlepší kytarista světa Andy McKee

Andy vystoupí v Praze.
Říká se mu například Génius z YouTube a většina odborníků ho označuje za aktuálně nejlepšího akustického kytaristu na světě. Jmenuje se Andy McKee, je mu 37 let, pochází z Topeky v americkém Kansasu a 7. 12. 2016 v Meet Factory v Praze poprvé vystoupí v České republice.

Když Andy McKee v roce 2006 umístil na videoserver YouTube svá první hudební videa, okamžitě se stal internetovou senzací. To, co tenhle chlápek dovede s kytarou, jinde neuvidíte. Jeho skladba Drifting má aktuálně na YouTube přes 55 milionů zhlédnutí. Od té doby se stal jedním z nejslavnějších a nejuznávanějších kytaristů na světě, všude ho vítají vyprodané sály, které svým představením strhává v nekončící úžas. A teď poprvé tuhle show zažije Praha.

“O Praze jsem slyšel neuvěřitelné věci, takže se do České republiky velmi těším. Věřím, že si lidé mou show zamilují a já se do Prahy ještě mockrát vrátím,” říká Andy McKee. Toho si už do své talkshow Na plovárně rezervoval moderátor Marek Eben, který patří mezi McKeeho velké fanoušky. Vedle něj pak na koncertě vystoupí také český kytarový virtuos Tomáš J. Holý.

“Andy je tím pravým důvodem, proč jsem vůbec začal hrát na kytaru. Ani v nejdivočejším snu mne nenapadlo, že se s ním jednou setkám osobně, a dokonce budu mít možnost si s ním zahrát na jednom pódiu. To je můj splněný sen," říká Holý.

Koncert se uskuteční v rámci celosvětového turné THE NEXT CHAPTER, do Prahy přicestuje Andy z Tel Avivu a dále pokračuje do Kodaně. Pražský klubový prostor Meet Factory, www.meetfactory.cz, byl vybrán zcela záměrně, aby se v něm cítili dobře všichni návštěvníci koncertu, kteří si přijdou vychutnat jedinečný zážitek, který letos nemá v Praze obdoby.

Videopozvánka na pražský koncert:

https://www.youtube.com/watch?…

Kdo je Andy McKee

Narodil se v roce 1979 v kansaském městě Topeka. Když bylo Andymu 13 let, dostal k narozeninám od otce svoji první akustickou kytaru. Krátce nato dostal Andy také první elektrickou kytaru a začal hrát hudbu svých tehdy oblíbených kapel - Metallica nebo Dream Theater. Ve dvaceti letech začal skládat hudbu. V roce 2001 vydal svoje první CD s názvem Nocturne a zúčastnil se prestižní soutěže National Fingerstyle Guitarist Competition ve Win­fieldu. Skončil třetí a stal se tak historicky nejmladším účastníkem, který se dostal mezi první tři.

Skladba Drifting dosáhla na serveru YouTube 55 mil. zhlédnutí a je historicky jednou z nejúspěšněj­ších vůbec.

https://www.youtube.com/watch?…

Andy také hraje známé skladby ve svém vlastním stylu Stairway To Heaven.

https://www.youtube.com/watch?…

Africa

https://www.youtube.com/watch?…

Facebook CZ

https://www.facebook.com/andymckeecz/

Facebook CZ událost pro sdílení

https://www.facebook.com/…30213650925/

Předprodej vstupenek TICKET ART

https://vstupenky.ticket-art.cz/koncerty- zahranicni-interpret-/andy-mckee- the-next- chapter-tour-2016– 12919/

Související články

Další články