Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

V Praze otevřeli další očkovací centrum bez objednání: Cílem je pokrýt všechny kraje

Zdroj: Profimedia.cz
očkování

Očkovací centra proti covidu, kde se očkuje bez objednání, by měla vzniknout ve všech krajských městech. K současným dvěma místům v Praze se v pondělí přidalo další: obchodní centrum Nový Smíchov.

Ve středu se otevřou nová očkovací centra bez objednání v nákupních centrech v Ostravě a Brně, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) se jedná také o Liberci a Ústí nad Labem. Zájem má i Hradec Králové, řekl při pondělním otevření očkovacího místa v obchodním centru Nový Smíchov v Praze ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Cílem je, aby očkovací centra proti covidu, kde se očkuje bez objednání, vznikla ve všech krajských městech.

První dvě očkovací centra, zajišťující očkování bez předchozí registrace, začala fungovat minulý týden v nákupním centru na pražském Chodově a na hlavním nádraží v Praze. Na otevření v pondělí čekala asi desítka lidí, zhruba hodinu po otevření už nestál ve frontě před očkovacím místem nikdo. V centru na Chodově minulý týden lidé podle Babiše čekali i tři hodiny, pracovníci se je pak snažili přeregistrovat do očkovacího místa v O2 universum.

V centru na Smíchově bude otevřeno denně od 09:00 do 20:00, provoz má na starosti Fakultní nemocnice Motol. Očkuje se tam dvoudávkovou vakcínou Moderna.

Z průzkumu mezi lidmi, kteří se nechali očkovat v centrech bez objednání, podle Vojtěcha vyplývá, že asi pětina lidí šla jen tak kolem a při té příležitosti se nechala očkovat. Podle Babiše se také část lidí nechtěla z nějakého důvodu registrovat nebo to považovala za složité.

Související články

Další články