Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

V Praze došlo ke srážce dvou autobusů, jeden byl plný dětí: 30 zraněných, na místě je vrtulník

Zdroj: Twitter
nehoda
V ulici Roztylská došlo k dopravní nehodě dvou autobusů. Na místě je podle prvotních informací zhruba 30 zraněných, převážně lehce, mezi nimi je však velká část dětí. Ty jeden z autobusů přepravoval do mateřské školy. O události informovala na svém Twitteru zdravotnická záchranná služba.

Ke srážce dvou autobusů, z nichž jeden přepravoval děti z mateřské školy, došlo po deváté hodině ranní u křižovatky v ulicích Roztylská a Jarníkova. „Na místě by mělo být více zraněných, mezi kterými jsou i děti. U dopravní nehody zasahuje vrtulník a všechny složky IZS,“ uvedla policie na Twitteru.

Vzhledem k vysokému počtu zraněných byl vyhlášen traumaplán. Po dobu zásahu záchranných složek je v místě dopravní omezení. Kromě vrtulníku je na místě i evakuační autobus a speciální vůz Atego, který je záchranáři používán při větším počtu zraněných.

Mluvčí dopravního podniku potvrdila srážku autobusové linky 154 s autobusem soukromého dopravce. Vzhledem k nehodě jezdí linky 154 a 197 po objízdné trase a zastávka Jarníkova je v obou směrech bez obsluhy.

Podle informací záchranné služby jsou všichni pacienti vytřídění. Po prvotním ošetření a zajištění na místě směřují už pacienti se středně vážnými zraněními v sanitkách do nemocnic.

Související články

Další články