Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

V porodnici zemřel teprve pětidenní Míša: Maminka obviňuje personál nemocnice

Mireček svůj boj prohrál.
Zdroj: profimedia.cz
Tragédie
Na Slovensku v Trebišově se odehrála ohromná tragédie, při které zemřel v nemocnici teprve pětidenní chlapeček. Maminka zesnulého dítěte viní z jeho smrti personál nemocnice. Vedení nemocnice jakékoliv pochybení odmítá.

Slovenským městem Trebišov otřásá tragédie, při které zemřel v nemocnici chlapeček, kterému bylo pouhých pět dní. Miško přišel na svět v 36. týdnu těhotenství. Maminka nezaznamenala na novorozeňátku nic neobvyklého.

Pochybení personálu?

"Čtyři dny byl u mě. Všechno bylo v pořádku, kojila jsem ho, smál se, otvíral oči, spal," citoval maminku zesnulého chlapečka portál tvnoviny.sk. U dítěte se objevila novorozenecká žloutenka, a tak byl chlapec zdravotníky přestěhován do jiného pokoje. Maminka ho stále docházela na jiný pokoj kojit.

Pak ovšem přišel příšerný zvrat. Zhruba ve čtyři ráno šla maminka jako obvykle za Miškem, kterého jí ale sestra už nedala.

"Byl otočený na bříšku, hlavu měl dole. Když ho vyndala ven, nemohla ho ani probudit. Nic, už prostě nedýchal," líčila zoufalá maminka. Podle jejích slov měl chlapeček v ústech mléko, které nejspíš zvracel. Sestry ho tedy odsály a přivolaly lékaře. Ti začali miminko ihned oživovat, bohužel jejich snaha byla marná.

"Šla jsem tam, sestřička klečela na zemi a plakala. Ptala jsem se, co se stalo, a ona řekla, že dítě už nežije," popisovala děsivé okamžiky matka Miška.

Kvůli žloutence bylo dítě napojené na přístroje. Personál měl na pomoc přispěchat hned, jak zařízení začalo hlásit problém. Maminka a babička zesnulého chlapce jsou však přesvědčeny, že k tomu nedošlo. Zpochybňují včasné jednání personálu.

Podle nich přístroj nepískal, ale pouze svítil. Sestra si ho měla všimnout až v momentě, kdy přišel čas na kojení.

Konkrétní příčinu smrti chlapce prokáže až nařízená pitva. Postup zdravotníků bude prověřovat Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Nemocnice pochybení personálu jasně odmítá.

Související články

Další články