Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V pondělí se koronavirem nakazilo nejvíc lidí od 21. dubna, rozvolňování přesto pokračuje

V pondělí se koronavirem nakazilo nejvíc lidí od 21. dubna, rozvolňování přesto pokračuje
Zdroj: Twitter El Universo
koronavirus
Skončilo období, kdy v Česku přibývalo méně než sto nakažených novým koronavirem denně. V pondělí laboratoře odhalily 111 pozitivních případů. Jedná se o nejvyšší číslo od 21. dubna. Navzdory tomu se pokračuje v rozvolňování opatření, od úterý mohou lidé v kancelářích nebo při práci v horku sundat roušky.

Šíření koronaviru v pondělí v Česku zrychlilo. Výsledky z laboratoří napříč republikou ukázaly 111 nových pozitivních případů.

Jedná se o nejvyšší číslo od 21. dubna. Ministerstvo zdravotnictví v čele s Adamem Vojtěchem (nestr. za ANO) eviduje 8586 nakažených od začátku epidemie. Z nich se 5641 lidí zotavilo, nemocných zůstává 2648. V nemocnicích bylo v pondělí k deváté hodině 166 pacientů s covid-19

Rozvolňování protikoronavirových opatření přesto pokračuje. Povinností spojených s epidemií je stále méně, od úterý mohou sundat roušky někteří zaměstnanci. Týká se to lidí z kanceláří a těch, kteří pracují v horku. Zátěž teplem musí spadat do třetí či čtvrté kategorie. V kancelářích musejí lidé dodržet přinejmenším dvoumetrové rozestupy, když budou mít roušku sundanou.

Nikdo to kontrolovat nebude

„Asi nebude nikdo chodit po firmách a kontrolovat rozestupy. Je to opět uvědomění lidí, aby stále měli na vědomí základní parametry,“ prohlásil Vojtěch na tiskové konferenci.

V pondělí sice v Česku skončil nouzový stav, mnohá nařízení však stále platí. Roušky jsou nadále povinné všude kromě platných výjimek. Kromě již zmíněných případů je lze sundat třeba při konzumaci jídla a nápojů na zahrádkách restaurací.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy