Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění: Ukáže se, jak na tom opravdu jsme, řekl Adam Vojtěch

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění: Ukáže se, jak na tom opravdu jsme, řekl Adam Vojtěch
Zdroj: archiv Adam Vojtěch
EXKLUZIVNĚ
Už v pondělí 11. května dojde k další zásadní etapě rozvolňování koronavirových opatření. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha si aktuálně Česko vede v rámci boje s pandemií slušně. Nárůsty nakažených nepřesáhly v posledních dnech číslo 100, což je z pohledu epidemiologů slušný výsledek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro eXtra prozradil, že v pondělí dojde k poměrně klíčové etapě, po které se ukáže, jak se podařilo v Česku pandemii potlačit.

Situace v Česku je poměrně slušná v rámci koronavirové epidemie. I proto dochází k tomu, co již dříve vláda avizovala - postupnému rozvolňování opatření v různých časových etapách.

"Situace je nyní poměrně dobrá, a proto si můžeme dovolit k rozvolnění přistoupit. V tomto směru dochází k rozvolnění, jak jsme avizovali. Zhruba za 14 dní budeme analyzovat, jaké to mělo dopady, a to nám ukáže, jak na tom opravdu jsme, protože došlo k poměrně zásadním rozvolněním i v předchozích týdnech. Osobně věřím, že se nestane nic zásadního stejně jako v posledních týdnech a budeme tak moci přistoupit k poslední vlně rozvolnění, tedy toho 25. května, do které jsou zahrnuty vnitřní prostory restaurací, hotely a další," řekl pro eXtra.cz ministr zdravotnictví s tím, že pokud lidé, ale i provozovatelé budou dodržovat striktní hygienická pravidla, věří, že k nárůstu koronavirové epidemie nedojde.

Dodržování hygieny je důležité

V Česku se zatím daří v boji s koronavirem Posledních 8 dnů se počet nakažených v denním měřítku nepřehoupl přes stovku.

"Jaký bude vývoj po pondělí, to je v tuto chvíli těžko predikovatelné, ale věřím tomu, že pokud budou dodržována všechna pravidla, co se týká rozestupů, hygieny, tak si myslím, že to zvládneme. My jsme nastavili poměrně jasné podmínky pro obchodní centra a další provozy, které se rozvolňují... Ono to jde v ruku v ruce, není možné jen rozvolnit, ale je důležité, aby provozovatel zajistil a dodržoval hygienická pravidla, která jsou pro prevenci velmi důležitá," dodal pro eXtra.cz Adam Vojtěch

Více o koronaviru najdete ZDE

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy